אגדות ומיתולוגיה של קעקועים של לוכד החלומות

לוכד חלומות היה רשת שנבנתה באומנות על ידי התרבות האינדיאנית. האמינו שהרשת הזו מסלקת חלומות רעים ומאפשרת לך לשמור רק על הטובים. רשת זו הותאמה לעיצובי קעקועים שונים אשר מאמינים לבצע את אותה פונקציה. המשך לקרוא כדי לגלות את המיתולוגיה של הקעקועים המדהימים האלה.

כפי שצוין, לוכד החלומות התחיל בתרבות האינדיאנית. אנשי אנישינבה יצרו את המכשיר וציינו את ייעודו. אנשים אלה חיו בגבול בין צפון מרכז ארה"ב לקנדה. אנישינבה פירושו "אנשים מקוריים". באמריקה הם היו ידועים גם כאנשי צ'יפווה ואילו בקנדה הם היו ידועים גם כאנשי אוג'יבווה.

לוכד החלומות התפתח מחפץ לקעקוע. האינדיאנים החזיקו בקעקוע כחלק חשוב מהתרבות שלהם. זה נתפס כטקס ופעילות תרבותית. עיצוב קעקוע לוכד החלומות הוא אחד העיצובים הפופולריים ביותר שהאינדיאנים ואנשים אחרים בוחרים עבור הקעקועים שלהם. זה יכול להיות מונוכרומטי או להכיל צבעים אטרקטיביים רבים על זה. מורכב מעיגול עם דפוסים יפים בתוכו, לוכד החלומות הוא קעקוע אינדיאני איקוני. יש לו גם נוצה או מספר מהם על המעגל.

לוכד החלומות נרקם במקור על ידי הנשים בשבט. הם קישטו אותו בחרוזים, אבני חן, עור וקונכיות. לאחר אריגה, היו תולים אותו מעל מיטת התינוק, דלתו או בחדר. זה נתפס כקמע מגן והתפתח גם לקעקוע מגן.

כיום, אנשים מניחים את קעקוע לוכד החלומות במקומות שונים על גופם. חלק מהחלקים הפופולריים למקם קעקועים אלה הם הזרוע העליונה, הגב העליון והכתפיים. נשים מעדיפות לקבל אותם כקעקועים דקורטיביים קטנים על הכתפיים העליונות או הצוואר שלהן. הגודל והמיקום שלהם הופכים את הקעקועים האלה לאלגנטיים עליהם.

כמה אגדות על קעקוע לוכד חלומות

אחת האגדות הקשורות לקעקוע לוכד החלומות היא זו של אשת העכביש. היא הייתה אישה קסומה שנסעה על פני אדמותיהם של אנשי אנישינבה. מטרתה הייתה לבקר את עריסות התינוקות שזה עתה נולדו וליצור קורים בכוחות הקסם שלה. היא הייתה מניחה את הקורים האלה מעל העריסות כדי להגן על הילדים הקטנים מחלומות רעים ולאפשר רק לנחמדים להיכנס.

כאשר שבט אנישינבה גדל והתרחב, האנשים החלו להגר בחיפוש אחר אדמה נוספת. כתוצאה מכך, הגברת לא הצליחה להגיע לכל התינוקות שזה עתה נולדו בזמן. כדי לעזור לה לבצע את עבודתה, הנשים בשבט החלו ליצור את הקורים האלה בדיוק כמו אשת העכביש. הם יצרו את לוכדי החלומות באינטרנט כדי להבטיח שלתינוקות שלהם יהיו רק חלומות נחמדים ולא רעים. אם לוכד החלומות יתבלה, הנשים היו מייצרות חלומות חדשים כדי להבטיח שלילדיהן יהיו חלומות שלווים בלילה.

אגדה נוספת היא של נוקומיס הסבתא והעכביש. עכביש סובב את רשתו בחלל ממש ליד המקום בו ישנה הסבתא. היא תציץ ותראה את העכביש מסובב את נישואיו. בכל יום היא בהתה בו בפליאה בזמן שהוא עשה צעדים להשלמת הרשת שלו.

יום אחד כשהיא בהתה בעכביש, נכדה נכנס לחדר. לאחר שראה את העכביש, הוא צעק "נוקומיס-איה" ומיהר עם נעל להרוג את העכביש. הסבתא עצרה אותו ואמרה "לא קיווה, תפגע בעכביש." הילד תהה, "נוקומיס, למה אתה מגן על העכביש?" הסבתא חייכה ושתקה.

לאחר שהנכד שלה עזב, העכביש החליט להודות לגברת הזקנה. זה הלך ודיבר אליה ואמר, "במשך ימים רבים צפית בי מסובב את הרשת שלי. אתה מעריץ את העבודה שלי והיום הצלת את חיי. בתמורה, אני אתן לך מתנה." אחרי שאמר את זה, העכביש חייך והלך וסובב את רשתו. הוא סובב רשת יפה על פני החלון וכשהירח עלה, הרשת זרחה כסוף.

כשהעכביש ראתה שנוקומיס נדהם מהרשת הזאת, העכביש אמר לה, "תראי את הרשת הזאת, היא תאפשר רק לחלומות טובים לעבור. חלומות רעים יסתבכו בה ולא יוכלו להגיע אליך. זו המתנה שלי אליך. השתמשי זה כדי לקבל רק חלומות טובים ולמנוע מהרעים להגיע אליך."

למה הם כל כך פופולריים בארה"ב?

קעקועים אלה כל כך פופולריים בקרב העם האמריקאי. אחת הסיבות לכך היא היופי של הקעקוע. העיגול עם רשת בפנים שפוגש אותו רק בשמונה נקודות הוא יופי למראה. יתר על כן, מאפיינים מיוחדים אלה הם בסיסיים לקעקוע זה. הם הועברו לאורך מאות שנים של מסורת אינדיאנית. לכן, כאשר אנשים מקבלים את הקעקוע הזה, הם מרגישים שיש להם חלק מתרבות עשירה איתם בכל עת. לפיכך, קעקוע לוכד החלומות פופולרי מסיבה זו.

זה גם פופולרי בגלל המשמעות שלו. לוכד החלומות מונע מאנרגיה שלילית וחלומות רעים להיכנס ללובש אותו. ככזה, הקעקוע מסנן את השלילי מכל האנרגיות הנכנסות לאדם. בתרבות האינדיאנית, החלומות הטובים מטפטפים לאורך הנוצות ומגיעים לילדים הישנים מתחת ללכד החלומות. זה חלק מעניין של לוכד החלומות. לפיכך, כדי לשמור אותו בחיים, אנשים מקבלים את הקעקוע הזה ומבטיחים שהנוצות יהיו ארוכות ומלאות או צבעוניות בצורה חיה כדי להבטיח שהאנרגיה החיובית והחלומות הטובים יזרמו אליהם כמו שצריך.

העם האינדיאני הוא תרבות יצירתית. לוכד החלומות הוא אחד מביטויי היצירתיות הזו. ככאלה, אנשים שמעריכים יצירתיות כמו אמנים, משוררים ומוזיקאים מקבלים קעקועים של לוכדי חלומות. הם חוגגים את היצירתיות של העם האינדיאני. יתר על כן, אנשים צאצאים מהקהילה האינדיאנית מקבלים לעתים קרובות את הקעקוע הזה כדי לחגוג את התרבות שלהם. זה נותן להם תחושת שייכות כשהם בין האנשים שלהם. יתרה מכך, כשהם נמצאים עם תרבויות אחרות, הם מסוגלים לשמור על זהותם.

האם אתה חושב לעשות קעקוע לוכד חלומות? אז תבדוק התמונות הטובות ביותר של קעקועים של לוכד חלומות.


Source by Borys Faktorovych

About admin

Check Also

יש לך קעקוע? אתה עלול להיות בסיכון לסרטן

האם יש לך כרגע קעקוע או שוקל לעשות? אז כדאי לקרוא על ההשפעות של השגת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments