איסוף תכשיטי תלבושות משנות החמישים

ככל שעלות המתכות והתכשיטים היקרות ממשיכות לעלות, הפופולריות והמחיר של תכשיטי תחפושת ממשיכים לעלות. תכשיטי תלבושות מיוצרים ממתכות לא יקרות שמצופות בתהליך. מתכות יקרות, זהב, כסף ופלטינה הם נדירים וממשיכים לעלות במחיר.

תהליך ציפוי הזהב פותח על ידי נחמיה דודג' בבית המלאכה שלו בפרובידנס, רוד איילנד. מכיוון שתהליך ציפוי הזהב עם מתכות לא יקרות השתכלל עם הזמן, ייצור המוני של תכשיטי תלבושות היה אפשרי כעת. מרכזי הייצור העיקריים כללו את ניוארק, ניו ג'רזי; אטלבורו, מסצ'וסטס; פרובידנס, רוד איילנד וניו יורק. קליפורניה הפכה למרכז מרכזי לייצור בסוף שנות ה-30.

השפל הגדול הביא להפחתה בייצור תכשיטי יוקרה. מעצבי התכשיטים מצאו עבודה עם יצרני התכשיטים, ובכך הביא לעלייה באיכות ובעיצוב התכשיטים. במהלך מלחמת העולם השנייה סופקה ליצרני התכשיטים רשימה של מתכות שלא הורשו עוד לשימוש שכן נדרשו מתכות רבות למאמץ המלחמתי. תכשיטי תלבושות נעשו אז ממגוון מוצרים כולל עץ, פלסטיק ופסטה.

שני אירועים התרחשו במהלך שנות ה-50 שהשפיעו לטובה על שוק תכשיטי התלבושות. ב-1955 והשופט קבע שתכשיטי תלבושות הם "יצירת אמנות". עם פסיקה זו, חברות החלו להשתמש בסמלים המוגנים בזכויות יוצרים כדי להגן על היצירות שלהן. כעת, לאחר שחברות סימנו את היצירות שלהן, קל יותר לאספנים לזהות את היצרן ואת פרק הזמן שבו היצירה הופקה.

האירוע השני שהתרחש באמצע שנות ה-50 היה פיתוח של תהליך מיוחד שכלל ציפוי אבני חן. הציפוי העניק לאבני חן גימור ססגוני המכונה "אורורה בוריאליס".

שלושה מעצבי תכשיטים גדולים משנות החמישים

אייזנברג

Eisenberg Jewelry, Inc. הוקמה רשמית בשנת 1940, מייצרת תכשיטי תלבושות באופן בלעדי. זה ייצר בגדי נשים מתחילת המאה ה-19. התכשיטים תוכננו במקור כך שיתאימו עם קו בגדי הנשים. עם זאת, התכשיטים שיצרה חברת אייזנברג היו באיכות כל כך גבוהה עד שהרוכשים רצו את התכשיטים ולא את הלבוש שלשמו הם נועדו לענוד. לתכשיטי אייזנברג מספר סימנים, אם כי במהלך השנים 1958-1970 חלקים רבים לא סומנו. בין השנים 1949-1958 סומנו התכשיטים במילים אייזנברג קרח באותיות דפוס.

קרמר

Kramer Jewelry Creations הייתה חברה שנוסדה במהלך מלחמת העולם השנייה ופעלה בניו יורק. יצירות שנוצרו בזמן זה סומנו "קרמר", "קרמר ניו יורק" או "קרמר מניו יורק". בשנות ה-50 גויס קרמר לעצב ולייצר תכשיטי תלבושות עבור כריסטיאן דיור. יצירות שעוצבו עבור דיור סומנו "כריסטיאן דיור מאת קרמר", "דיור מאת קרמר" או "קרמר לדיור".

המוטיבים האהובים של תכשיטי קרמר כוללים פרחים, עיצובים פרחוניים בעלי מראה אורגני במיוחד עשויים עם אמייל צבעוני או עלי כותרת ועלים מוזהבים.

נאפייר

נאפייר נודע בתכשיטי תלבושות בשנות ה-20. בסוף שנות ה-40 ועד שנות ה-50, Napier הייתה מפורסמת בזכות הסיכות והשרשראות שלה מזהב ורדרד המשובצות באבני חן שקופות וצבעוניות, ועיצובים נועזים לקסמים וצמידים. חברת Napier השתמשה בשם "Napier" מוקף בתוך מלבן. בעקבות מכירת חברת Napier ב-1999 נכתב הסימן המסחרי של Napier בכתב.

קישור לבוש-תכשיטים

אופנת הנשים בשנות ה-50 הפכה לנשית יותר. התקדמות הבדים אפשרה ללבוש בגדים ללא צורך בגיהוץ, מה שסיפק לנשים מראה רענן ונקי. תכשיטים קיבלו מראה חדש כדי להחמיא לסגנונות הלבוש החדשים. תכשיטי התחפושת שנוצרו במהלך תקופה זו קיבלו פרופורציות גדולות יותר. כמה עגילים היו כל כך גדולים עד שהעיתונות תיארה אותם כ"מגבות אוזניים". פנינים גדולות ומוטיבי פרחים היו פופולריים היו שרשראות חבלים כבדות חרוזים, צמידי מעמד מרובים ועגילים באורך הכתפיים.

סיכום

תכשיטי תלבושות שיוצרו במהלך שנות ה-50 הושפעו מאירועים כלכליים ועולמיים שהגבילו חומרים לייצור פריטים ועודדו מעצבי תכשיטים משובחים לפנות לעיצוב תכשיטי תלבושות. לא כל תכשיטי התחפושת מסומנים או חתומים ואפילו בתוך חברה ישנן תקופות שבהן התכשיטים סומנו ותקופות זמן אחרות שהחלקים לא היו מסומנים. מדי פעם חברה הייתה משנה את הסימן.

התחפושת בתקופת זמן זו היא נועזת. מוטיבים של בעלי חיים ופרחים היו פופולריים. תכשיטים עם נושא מערבי הפכו גם הם לאופנתיים כאשר רוי רוג'רס וג'ין אוטרי ארזו את בתי הקולנוע.


Source by Beverly A.

About admin

Check Also

תכשיטים קלים: תכשיטים מבוקשים על ידי נשים מודרניות

בזמן שאנחנו מדפדפים את דפי ההיסטוריה, אנחנו מגלים שיותר טוב עקבו אחרי ההתלבשות לחתונות. נשים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments