אמונות תרבותיות ודתיות של קעקוע חמסה

קעקוע חמסה עשיר להפליא בעיצוב וכולל ערכים תרבותיים ומסורתיים. הסגנון של הקעקוע מתאר יד עם סמל על כף היד, שהיא לרוב עין, ויכולה לייצג ביטחון, אומץ או הגנה. לעיצוב חמסה יש משמעות דתית בנצרות, ביהדות ובאיסלאם. למרות שהוא מקובל מסיבות שונות, עיצוב הקעקוע נבחר בשל יכולתו לספק הגנה ובטיחות בכל הדתות השונות. ניתן להדביק את העיצוב של החמסה עם כל האצבעות יחד מה שאומר מזל טוב, בעוד שהעיצוב עם האצבעות בנפרד מכוון יותר לספק סמל לספק הגנה מפני הרוע.

סמל חמסה לדתות שונות

אִסלַאם

באסלאם עיצוב חמש האצבעות נועד לסמן את חמשת עמודי האסלאם, הכוללים: חאג' (ביקור במכה לפחות פעם אחת על ידי כל מי שמסוגל כלכלית ופיזית להשלים את המסע), סלאט (להתפלל 5 פעמים ביום), סאום (עצמי). -שליטה לאורך הרמדאן), שחאדה (קבלת מוחמד כנביא האל) וזקאט (לתת לנזקקים). כמו כן, החמסה ידועה בשם יד פטימה, שנועדה לכבד את בתו של מוחמד פטימה זהרה.

יַהֲדוּת

לבעלי מורשת יהודית, קעקוע יד זה נועד לסמל את נוכחותו של אלוהים בכל הדברים הקיימים בעולם. סמל חמש האצבעות עוזר להזכיר לאדם להתמקד בחמשת החושים בעת התפילה לאלוהים. לסמל זה יש משמעות נוספת עבור רבים מתוך אמונה שדמות היד המתוארת מתייחסת לחמשת ספרי התורה. לבעלי אמונה זו התמונה ידועה כיד מרים.

נַצְרוּת

לסמל היד בדת הנוצרית יש משמעות המתייחסת למריה הבתולה. מאמינים שהיד מסוגלת לסמל כוח, כוח ונשיות. העיצוב של הקעקוע יכול להשתנות ולכלול את סמל דג ישו. אלמנט זה משולב בעיצוב מכיוון שהדג (Ichthys) נחשב לסמל נוצרי. בנוסף, בתרבויות מסוימות, תוספת הדגים מעניקה הגנה מפני עין הרע.

ללא קשר לדת הנבחרת, הלובש בפועל של קעקוע חמסה בטוח מאמין שהוא מספק רמה מועילה של הגנה לבני משפחה מפני אנשים רעים ורוע באופן כללי. אנשים רבים גם בוחרים בסגנון זה של אמנות גוף, כי אומרים שהוא סימן למזל טוב או למזל תוך שהוא נותן את כוח ההגנה.


Source by Leo Eigenberg

About admin

Check Also

יש לך קעקוע? אתה עלול להיות בסיכון לסרטן

האם יש לך כרגע קעקוע או שוקל לעשות? אז כדאי לקרוא על ההשפעות של השגת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments