"אני יכול לענוד רק תכשיטי זהב" – האמת על אלרגיות תכשיטים

אני יכול ללבוש רק תכשיטי זהב, כל השאר פורץ אותי ". כמה פעמים שמעתי את המשפט המדויק הזה מאמי כשהייתי ילד? כל פעם הייתי נותן לה תכשיטים שזו הייתה תגובתה.

למה הכל חוץ מזהב מפרק את אמי? האם אמירה זו נכונה אפילו? כשהתחלתי לעצב תכשיטים לפני יותר מעשר שנים החלטתי לברר. רציתי לעצב לאמא שלי תכשיטים אותם תוכל לענוד בלי לחשוש מפריצה. עכשיו אני הולך לתת לך להיכנס למה שגיליתי.

אמי, כמו אנשים רבים, מפתחת דרמטיטיס במגע כאשר עורה בא במגע עם סוגים מסוימים של תכשיטים. דרמטיטיס שלה היא תוצאה של תגובה אלרגית לניקל המצוי בסוגים רבים של תכשיטים. אלרגיות לניקל נפוצות מאוד, למעשה אחד מכל שבעה אנשים צפוי לסבול מאלרגיה לניקל. לעתים קרובות יותר, נשים נוטות לסבול מאלרגיות לניקל מאשר גברים. טיפול באלרגיה יכול לסייע בתסמינים של אלרגיה לניקל. לרוע המזל, לאחר שהתפתחה האלרגיה, אדם יישאר רגיש לניקל עד סוף חייו.

ניקל נמצא בסוגים רבים של תכשיטי תחפושות, במיוחד אלה המיוצרים בהמוניהם. הוא עשוי להימצא גם בפריטים יומיומיים אחרים כמו מטבעות, רוכסנים, מסגרות משקפיים וטלפונים סלולריים.

אז למה אמא ​​שלי אלרגית לניקל, אתה יכול לשאול. מסיבה כלשהי, שהמדע עדיין לא מבין, גופה טעה בניקל (או במתכות דומות כמו קובלט) כאיום. בתגובה לאיום זה, גופה גורם לתגובה חיסונית (הינה תגובה אלרגית) להיפטר מהאיום. תגובה זו גורמת לה להתפרצות בפריחה מגרדת. אבל לאחרים עלולה להיות תגובה חמורה יותר לניקל.

כעת, לאחר שידעתי מה גורם להתפרצותה של אמי, יצאתי לברר אילו סוגי תכשיטים אינם מכילים ניקל.

קודם כל הסתכלתי תכשיט זהב. באופן כללי, זהב צהוב (מעל 14 קראט) לא יגרום לתגובה אלרגית. עם זאת זהב לבן עשוי. סגסוגות זהב לבן מכילות ניקל ומתכות "לבנות" אחרות לייצור צביעתה הכסופה. אחד מכל תשעה אנשים יגיב לניקל בזהב לבן.

צורה נוספת של תכשיטי זהב היא גולדפילד או תכשיטי "GF". מתכת תכשיטים מלאת זהב נוצרת כאשר מתכת בסיס מצופה בשכבת זהב. זהב במילוי שונה מציפוי הזהב בכמות הזהב שהוחל. השכבה המשמשת בתכשיטים מלאים בזהב היא בדרך כלל עבה פי 50 עד 100 מהשכבה שבה השתמשו לציפוי מוצרים בציפוי זהב.

לאחר מכן הסתכלתי על תכשיטי כסף. למי שרגיש לניקל, כסף עדין וכסף סטרלינג הם בחירות מצוינות למתכות "לבנות".

כסף משובח הוא בהגדרה 99.9% כסף טהור. תכשיטים בדרך כלל אינם עשויים כסף משובח מכיוון שהמתכת רכה במיוחד ואינה עומדת בלאי רגיל.

רוב תכשיטי הכסף עשויים כסף סטרלינג. כסף סטרלינג הוא בהגדרה 92.5% כסף טהור. ברוב המקרים שאר 7.5% המתכת היא נחושת. נחושת מושרה כדי להקשיח את הכסף ולהפוך אותו לעמיד יותר. אני משתמש בכסף סטרלינג מסוג זה בעיצובי התכשיטים שלי, הוא מתכת מצוינת לאנשים אלרגיים בניקל. לפעמים אתה יכול להבחין בכסף סטרלינג על ידי סימן "925" שנמצא על התכשיטים. זה נפוץ ביצירות מיוצרות, אך ייתכן שלא קיים על תכשיטים אומנים.

כמה מתכות אחרות הנחשבות לבטוחות לאנשים הסובלים מאלרגיות לניקל הן:

נְחוֹשֶׁת – תכשיטי נחושת נחשבים בדרך כלל טהורים ואינם מעורבים עם סגסוגות ניקל או ניקל.

פְּלָטִינָה – תכשיטי פלטינה מכילים 95% פלטינה ו -5% מתכת משנית בדרך כלל אירידיום.

טִיטָן – תכשיטי טיטניום היפואלרגניים ועמידים כאחד. זוהי מתכת מומלצת ביותר לסובלים מאלרגיות לניקל.

ניוביום – מדובר במתכת חדשה יחסית בתעשיית התכשיטים. זוהי מתכת אדמה נדירה הניתנת לאנודציה (מצופה באופן טבעי בצבעים יפים). כמו טיטניום, מתכת זו מומלצת לסובלים מאלרגיה לניקל, במיוחד לאלה המחפשים גוון של צבע.

מכיוון שנתתי לך רשימה של מתכות בטוחות, חשבתי שאמסור לך גם רשימה של מונחי מתכת שכדאי לך להיזהר מהם כשאתה קונה תכשיטים.

לתכשיטי אופנה או תחפושות יש בדרך כלל מתכות בסיס הכוללות ניקל. לפעמים מתכות אלה מצופות; אולם הציפוי יישחק עם הזמן ויחשוף את העור למתכות הבסיס. אם תבחר מתכת מצופה, זכור כי יהיה צורך בציפוי מחדש באופן קבוע.

היו שהציעו כי פליז עשויה להיות אופציה היפואלרגנית. עם זאת המחקר שלי העלה כי פליז הוא לפעמים סגסוגת עם כמויות קטנות של ניקל או אפילו להוביל לחיזוק המתכת.

כסף גרמני או כסף ניקל הוא מתכת להתרחק ממקומות התכשיטים. כסף גרמני אינו מכיל כסף. הכסף מתייחס לצבע הכסף של המתכת. הצבע נגזר משילוב של ניקל, אבץ, עופרת ופח הנמצא בתוך הסגסוגת.

כירורגי או נירוסטה – נירוסטה בדרגה כירורגית מיועדת להיות בגוף האדם. עם זאת, סגסוגת הפלדה מכילה בין שמונה עד שתים עשרה אחוז ניקל. שמעתי דיווחים משתנים על מידת בטיחות המתכת הזו לאנשים הסובלים מאלרגיות לניקל. מאחר וסגסוגת הפלדה אכן מכילה ניקל, הייתי נוטה להימנע ממנה, אך יש אנשים שנשבעים על כך.

אם אתה קונה תכשיט ואתה חושש שהוא עשוי להכיל ניקל, ערכות ניסוי מסחריות זמינות באינטרנט. ערכות אלה מכילות כימיקלים המגיבים בנוכחות ניקל.

מחקר קטן יכול למנוע התקף אלרגיה לניקל ועדיין לאפשר לך לענוד תכשיטים יפים.


Source by April Williams

About admin

Check Also

היתרונות והחסרונות של אבזמי תכשיטים מגנטיים

יש הרבה סוגים שונים של אבזם תכשיטים זמינים לקנות אם אתה מייצר תכשיטים משלך. סוג …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments