אנציקלופדיית הקעקועים – טריסה גרין

בחרתי לסקור את הספר הזה מהאוסף שלי תחילה, ביחס למאמרים האחרים שפורסמו ורק בגלל שהוא ספר פנטסטי להתחיל ללמוד על המגוון העצום של תמונות קעקועים שמגבירות סטודיו לקעקועים. לאלו שבוחרים בעיצוב 'פלאש' (כלומר עיצוב שכבר צויר, הודפס, בוצע למינציה, נמכר והוצג לשימושם של מקעקעים כאמצעי לעיצוב מוכן, 'מיידי', שלא בהכרח צריך לשנות) – ספר זה הוא כלי שימושי בעזרה בבחירת עיצוב, ואפילו נותן כמות קטנה של מידע על ההיסטוריה, הקשר והסיבה הנפוצה לבחירת התמונה המסוימת וכו'.

הספר היה ערוך היטב, בפורמט שימושי של AZ, גם מוצלב, מצורף לאינדקס ומאויר עם שלוש מאות דוגמאות של אמנות קווי קעקוע. למרות שהתמונות עצמן אינן שימושיות במיוחד עבור תמונות 'מוצקות' שייבחרו לקעקוע בפועל, בין אם לצרכן או למקעקע – הן עדינות מספיק כדי לקבל מושג כללי על העיצוב שהם מייצגים. ועם הבונוס הנוסף של היכולת ללמוד את זה בבית שלך, זה אפילו יכול לעזור לחלק להרגיש בטוח יותר כשהם נכנסים לסטודיו הקעקועים שבחרו – עם יותר ידע ורעיון טוב יותר לגבי הקעקוע שהם עומדים לבחור ממנו הקיר.

אנציקלופדיית הקעקועים היא ספר עיון טוב במיוחד – אפילו לחיפוש מידע על קעקוע שאולי כבר בחרת לחיות איתו, אבל לא בהכרח השכלת לגמרי על המשמעות האמיתית שלו ועל הקישורים והערכים ההיסטוריים. הדוגמאות הכלולות של דימויי קעקועים נעות מהעוגנים שמובילים מלחים, לקעקועים של הארלי-דיווידסון על אופנוענים, ועד לנמרים שכל כך הרבה אנשים בוחרים להשתמש בהם כאומנות הגוף הקבועה שלהם. הוא כולל גם מגוון מבורך של קעקועים עם נושא דתי, שאנשים רבים לא חוקרים אותם כראוי לפני שהם בוחרים כחתיכת דיו חדשה – כולל סינית, בודהיסטית, נוצרית וגם כמה דוגמאות שבטיות ופגאניות.

קניתי את הספר הזה לפני כשלוש שנים, אך ורק כדרך לעזור לאנשים להבין מה מייצג הקעקוע הספציפי שבחרתם והקישורים שלו. חיפשתי גם חומר נוסף שכלל כמה כתבות על היסטוריית הקעקועים – 'היסטוריה קצרה מאוד של קעקוע' כלולה באנציקלופדיה הזו, ואחריה כמות קטנה על סמליות, ששניהם שימשו היטב עבור המחקרים, הדוחות והמאמרים שלי. . יש גם קטע קטן על 'איך להשתמש בספר הזה' – עם 'דיסקליימר' קטן שאני רק חייב להסכים איתו ב-100% – "חשוב לציין שהטבע של סמל קעקוע הוא לפעמים כל כך אישי שה רק פרשנות מוחלטת יכולה להגיע מבעל הקעקוע. לא משנה המשמעות המבוססת בתרבות אחת, המשמעות הברורה הנגזרת מעובדה היסטורית, או המקור המקורי של תמונה מסוימת, אנשים ייחסו משמעויות משלהם לעיצובים שלהם. ." מה שדוחק בך לזכור לא לקחת את הספר הזה כ'בשורה', עדיין למנוע את המשמעות והפרשנות המיועדת שלך לקעקוע שלך, אלא פשוט לקבל קצת יותר ידע על העיצוב שלך מהספר הזה, ולהשתמש בידע הזה כפי שאתה כן. בַּקָשָׁה. להתעלם ממנו, לטעון נגדו, לזרוק אותו לחלוטין, או לקחת אותו כמו שהוא; פיסת מידע קטנה שאולי לא ידעת או אפילו שקלת קודם לכן.

כך או כך, הספר הזה עדיין שווה, גם אם רק לשולחן הקפה או בתור התחלה טובה לשיחה. טריסה גרין כותבת בצורה מאוד קלה לקריאה, אינפורמטיבית וחינוכית אך לא רשמית מדי. קריאה מהנה לכל אורך הדרך.


Source by Jones Scott

About admin

Check Also

יש לך קעקוע? אתה עלול להיות בסיכון לסרטן

האם יש לך כרגע קעקוע או שוקל לעשות? אז כדאי לקרוא על ההשפעות של השגת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments