דרכים לעזור לנערים מתבגרים בבעיה

בפעם הבאה שאתה הולך ברחוב, נסו לא להתעלם מיצירת קשר עין עם אותו מתבגר בעל מראה מפחיד. כן, המכנסיים שלו צונחים מתחת לברכיו. כן, ייתכן שהשיער שלו מדובלל. למה יש לו את הפירסינג הזה באף, רק הוא יודע. תסתכל עליו. תסתכל על העיניים שלו לרגע. אתה כנראה יכול לראות את הקור הזה. אתה יכול לראות שמשהו חסר. יש לו כמיהה למשהו – זוגיות אולי? על מי לסמוך? מישהו לסמוך עליו? חבר אמיתי? מנטור? רק כתף להישען עליה או אוזן לדבר אליה אולי?

נערים מתבגרים נאבקים בניסיון לקבל את התדמית הנכונה. הם רוצים להיות בשליטה על חייהם, הם רוצים לקבל החלטות משלהם, הם רוצים להיות בלתי מנוצחים, אבל יותר מכל הם רוצים להתקבל.

הורות לבנים עם אידיאלים אלה יכול להיות די קשה. ברור שילד בן ארבע עשרה לא יכול לשלוט בחייו שלו. אסור לתת לו לבלות בכל שעות הלילה, הוא לא יכול לקחת חלק בפעילויות מיניות, הוא לא יכול להסתבך בכנופיות, הוא לא יכול לעשן סיגריות או לשתות אלכוהול. זה יהיה טיפשי שהורה יאפשר לנער לשלוט בחייו שלו.

עם זאת, ייתכן שהורה יעזור לנער שלו ללמוד לקבל החלטות בעצמו. זה לא רק יעזור להם להתכונן לבגרות, אלא יגרום להם להרגיש פחות כמו ילד קטן ויותר כמו גבר בוגר. חשוב לאפשר לבני הנוער שלנו קצת מקום לצמוח. סוגי הבחירות שיש לאפשר לנערים בגיל ההתבגרות לעשות כוללים, אך בהחלט לא מוגבלות לאפשרויות הבאות: יעדי הקריירה שלהם, האם לחפש עבודה בזמן הלימודים או לא, באילו פעילויות פנאי לקחת חלק, האם לקיים או לא. חשבון בנק, האם לקבל רישיון לומד/רישיון נהיגה או לא, באילו הזדמנויות להתנדבות לקחת חלק וכו'.

לגבי היות בנים בלתי מנוצחים – אתה יכול לצחוק אם אתה רוצה, אבל אם היית בסביבה של הרבה נערים בגיל ההתבגרות אתה תדע בדיוק על מה אני מדבר. כמייסד חווה לבני נוער בעייתיים, אני מרבה לדבר עם הורים שישתמשו בזה כאחד משמות התואר הרבים לתיאור בניהם. כאשר בנים מגיעים למצב נפשי זה, אחרים עלולים להיות בסכנה. לפעמים בנים מרגישים שהם זקנים מדי או גדולים מדי מכדי להיות ממושמעים. הם מרגישים שהם יכולים להישאר בחוץ כל הלילה ואף אחד לא יפגע בהם. הם מרגישים שהם יכולים להגיד או לעשות כל דבר לכל מי שהם רוצים ואף אחד לא יעצור בעדם.

חיוני שהורים יבלו כמה שיותר זמן עם בניהם המתבגרים. במהלך האינטראקציות שלהם, הם צריכים לדבר איתם על שיעורי חיים קשים שהם היו צריכים ללמוד כנער או שאחרים שהם מכירים אולי נאלצו ללמוד בדרך הקשה. כאשר ילד מסרב להקשיב לאזהרות שקיבל והוא משתלח כבני משפחה ומתעלם מהכללים, מסרב ללכת לבית הספר, מעמיד אחרים בפני נזק וכו', אין להורה ברירה אלא להטיל משמעת – בלי קשר על רגשותיו של הילד לגבי המשמעת הזו.

רוב התלמידים המופנים לפנימייה שלנו לנערים בסיכון מופנים לאחר שהוריהם כבר ניסו תוכניות ייעוץ חילוניות, תרופות משנות תודעה, התערבות של צוות בית הספר, לפעמים אפילו אשפוזים פסיכיאטריים – הכל דברים שלא עזרו לילדם. בכלל. פעמים רבות, מה שאנו לומדים במהרה לאחר שדיברנו עם ההורים או לאחר שאנו רושמים בנים שההורים מתקשים לשלוט בהם, הוא שבשלב מסוים ההורים פיתחו פחד למשמעת את הילד שלהם – בין אם הפחד הזה היה פחד מהילד/ בני נוער שפוגעים בהם, פחד להסתבך בבעיות משפטיות בגלל משמעת, או פחד ממה שאחרים יגידו עליהם משתנה ממקרה למקרה. עם זאת, בני נוער שאינם ממושמעים לאורך זמן יפתחו בעיות התנהגות שאינן בשליטה, ואם ההורה לא יבקש עזרה בשלב זה, הילד עלול בסופו של דבר להיכלא או גרוע מכך – ללא להורים שום דבר. כך בעניין.

העצה שלי להורים לנערים מתבגרים בעייתיים היא זו – 1) לבלות איתם כמה שיותר זמן – גם כשאתה לא רוצה או שהם לא רוצים שתעשה זאת; 2) לאפשר להם מקום לעשות כמה בחירות לחייהם (החלטות בטוחות); 3) להחמיא לבנך לעתים קרובות ככל האפשר; 4) משמעת את בנך כשצריך – והיה עקבי לגבי צורת המשמעת שבה אתה בוחר לנצל; ו-5) לגרום לו להשתמש בכמה שיותר מהאנרגיה שאלוהים נתן לו – בין אם זה על ידי כך שהוא יעשה ספורט, עזרה בטיפול במדשאה, בבעלי חיים, או יעבוד על מטלות אחרות, ייקח חלק בשגרת פעילות גופנית יומיומית , וכו' – אבל אל תאפשר לו לבלות את כל זמנו הפנוי בישיבה, צפייה בטלוויזיה, האזנה למוזיקה או דיבור/הודעות טקסט בטלפון הנייד. זה יאפשר לרמת האנרגיה שלו להצטבר והוא בסופו של דבר ישחרר אותה – בדרכים שאינן ניתנות לניהול.


Source by Clarence Thompson

About admin

Check Also

טבעות בטן בטוחות יותר מתמיד

טבעות בטן הן כבר לא אחד הפירסינג המסוכנים ביותר שיש. טבעות בטן הרוויחו הכי הרבה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments