ההיסטוריה והסיפור של תכשיטים קתוליים

לתכשיטים קתוליים היסטוריה ארוכה ועשירה. הוא קיבל צורות רבות ומשמעויות רבות במהלך אלפי השנים. מהמשמעויות הנסתרות של עוגנים ואיכת'יס, ועד להתפתחות הצלב במאה ה-5 לספירה, לתכשיטים הקתולים יש חלק גדול באמונתם של מיליונים.

תכשיטים קתוליים מוקדמים:

בעוד שהצלב תמיד היה הסמל הנוצרי החשוב ביותר, הוא לא היה בשימוש גלוי ככזה עד המאה הרביעית לספירה הנוצרים הקדומים חששו מרדיפות על אמונתם, ולכן פיתחו מספר סמלים שלא זוהו בקלות כתכשיט קתולי על מנת לזהות כל אחד מהם. אַחֵר. שני הסמלים הנפוצים ביותר היו העוגן והאיכטיס. ה-Ichthys, שתי קשתות מצטלבות הדומות לפרופיל של דג, שימש ככל הנראה בתכשיטים קתולים כהתייחסות למשיח כ"דייג האנשים". העוגן, או צלב הימאים, שימש בתכשיטים קתוליים כסמל לתקווה המבוססת על האמונה במשיח. על ידי שימוש בצורות אלה של תכשיטים קתוליים, נוצרים מוקדמים הצליחו להימנע מרדיפות.

הצלב והצלב

רק בהתנצרותו של הקיסר קונסטנטינוס במאה ה-4 לספירה הפך הצלב לשימוש גלוי ונרחב בתכשיטים קתוליים. יותר מחמישים גרסאות של הצלב יתפתחו מאוחר יותר, אך ארבעת החשובות ביותר היו: הצלב הלטיני, צלב עם פס אופקי החותך פס אנכי ארוך יותר ליד החלק העליון; הצלב היווני, צלב בעל זרועות שוות צלעות; צלב הטאו, צלב בצורת האות T; וצלב סנט אנדרוז, צלב בצורת האות X. הצלב, צלב לטיני ועליו גופו של ישו (קורפוס) והכתובת INRI או "ישו מנצרת, מלך היהודים", לא נפוצו בתכשיטים קתוליים עד המאה ה-5 לספירה בעוד שהכנסיות הפרוטסטנטיות משתמשות בצלב לטיני שנותר ריק כדי לסמל את תחיית המתים, הכנסייה הקתולית משתמשת בצלב כדי לסמל את הקרבתו של ישו.

מדליוני קדוש:

המסורת של לבישת מדליוני קדוש נגזרת מהנוהג הפגאני של לבישת קמעות המתארות את האלים שלהם כסוג של הגנה. הכנסייה הקתולית, במקום לאסור זאת, אימצה את הנוהג הזה, והחליפה את האלים הפגאניים בקדושים קתולים. מדליוני קדוש הם כיום אחת הצורות הפופולריות ביותר של תכשיטים קתוליים. הם לובשים כדרך לעורר את הגנתו של קדוש פטרון. קדושי הפטרון כוללים: פרנציסקוס הקדוש מאסיזי, הפטרון של בעלי חיים, אקולוגיה ושלום; פטריק הקדוש, הפטרון של אירלנד ואנשים מודרים; הלנה הקדושה, פטרונית של ארכיאולוגים ומומרים; ג'ון בוסקו הקדוש, פטרון הסטודנטים והפועלים. הנה דף טוב לצפייה בכל הסגנונות שלו תכשיטים קתוליים.

היכן המקום הטוב ביותר לרכוש תכשיטים קתוליים:

כדי לקבל מושג על הסגנונות והמחירים השונים הזמינים בתכשיטים קתולים, נוח יותר לראות אותם באינטרנט לפני קניות בחנויות תכשיטים מקומיות.

תכשיטנים קמעונאיים ישאו לפעמים מבחר קטן של תכשיטים קתוליים, אבל אתה הכי מתאים למצוא מבחר גדול יותר באינטרנט. פשוט הקלד "תכשיטים קתוליים" במנוע חיפוש באינטרנט כמו גוגל או יאהו ותמצא מספר אתרים אמינים המתמחים בתכשיטים קתוליים.

העלות של תכשיטים קתולים תלויה במשתנים רבים. בזהב צהוב או לבן מוצק 14K, צלבים צריכים לעלות כ-$50 עד $300 תלוי בגודל. מדליות קדוש צריכות לעלות בין 40 ל-200 דולר, תלוי בגודל.

הביטוי האולטימטיבי של אמונה:

תכשיטים קתוליים הם הביטוי האולטימטיבי של אמונה. בין אם תליון, צלב, צלב, איכטיס או עוגן, תכשיטים קתולים תמיד יכריזו ותמיד יכריזו על המורשת הגאה של נוצרים ברחבי העולם.


Source by Casey Buell

About admin

Check Also

תכשיטים קלים: תכשיטים מבוקשים על ידי נשים מודרניות

בזמן שאנחנו מדפדפים את דפי ההיסטוריה, אנחנו מגלים שיותר טוב עקבו אחרי ההתלבשות לחתונות. נשים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments