ההיסטוריה והתרבות של אוזניים מתוחות

אנשים מקשטים ועושים שינויים במראה גופם מאז תחילת ההיסטוריה המתועדת. זה לבש צורות רבות לאורך הדורות, כמו קעקוע, פירסינג, מתיחות, צלקות, מיתוג, פיסול שרירים, עיצוב שיער ועוד הרבה, ומסיבות שונות כמעט באותה מידה.

שלוש המטרות העיקריות של צורות אלו של שינוי גוף היו היסטוריות שבטיות (להפגין נאמנות לשבט אחד או לקבוצת אנשים), במלחמה (להפחיד את האויב ולהבדיל בין חבר לאויב), ולמען אופנה ויופי נתפס. מתיחת אוזניים הייתה פופולרית במשך מאות שנים, אך פופולריות זו עלתה בתרבות המערבית בשנים האחרונות.

עבור חלקם, ישנה רוחניות עמוקה בתהליך הממושך של מתיחת אוזניים, בעוד עבור אחרים זה כיף ומעורב יותר מניקוב אוזניים פשוט, והעובדה שפחות אנשים עושים זאת מוסיפה למשיכה שלו. לאחרים יש סיבות משלהם, אבל בלי קשר לאלו, אוזניים מתוחות תמיד היו חלק מההיסטוריה האנושית וימשיכו להיות כאלה.

סיבות למתיחת אוזניים

בדיוק כמו בצורות אחרות של שינוי או שיפור הגוף, אנשים מתחו את אוזניהם באופן היסטורי ממספר סיבות. עבור תרבויות מסוימות, זה ייצג התבגרות, בעוד עבור אחרות זה בוצע כדי לשפר את היופי או המיניות. לאורך כל הדורות נעשה בו שימוש גם מסיבות דתיות וגם כדי להגן על הנושא מפני כישוף או רוע. מתיחת אוזניים עדיין מתבצעת בכל רחבי העולם ממגוון סיבות, כולל אלו שהוזכרו לעיל.

אם תיסעו לאפריקה, תגלו שאוזניים מתוחות נפוצות בקרב עמים ילידים רבים, כולל מאסיה במזרח אפריקה, המורסי באתיופיה, והיא מתבצעת גם בחלק ממדינות אסיה כמו תאילנד. בדרום אמריקה, אוזניים מתוחות נפוצות בקרב ה-Huaorami של אגן האמזונס, אבל אתה בדרך כלל לא צריך ללכת רחוק יותר מעיר הולדתך כדי לראות כמה דוגמאות מצוינות של מתיחת אוזניים. פירסינג מתוח ומנהרות בשר הם כיום צורה נפוצה של קישוט אוזניים לבני נוער מערביים.

אנשי קרח ופרעונים

אחת הדוגמאות היותר מפורסמות מההיסטוריה היא אוצי איש הקרח, גופה חנוטה בת 5,300 שנה שנמצאה בהרי האלפים בין אוסטריה לאיטליה. בנוסף למספר קעקועים, לאצי הייתה אוזן מתוחה לכדי קוטר של 7 מ"מ – 11 מ"מ. פסלי אי הפסחא הענקיים מציגים תנוכי אוזניים מתוחות, הסיבה הסבירה לכך שהם ידועים בשם 'אוזניים ארוכות'. הסיפור מספר שהפסלים נחצבו לכבוד התושבים המקוריים של האי המייצגים אותם במתיחות תנוך האוזניים שהיו חלק מהתרבות שלהם. כאשר שבט אחר הגיע לאי, הם היו ידועים בשם 'אוזניים קצרות', ונאלצו לעבדות על ידי האוזניים הארוכות. בסופו של דבר היו יותר אוזניים קצרות מאוזניים ארוכות, והאחרונות הופלו והפסלים התהפכו.

במצרים, הילד המלך תותנקאמן מיוצג כבעל אוזניים מתוחות, ומסכת המוות המוזהבת המפורסמת שלו כוללת חורים שיכולים לשאת ברים בקוטר 10 מ"מ. התהליכים המשמשים למתיחה של סטים מפורסמים אלה של אוזניים אינם ידועים, כי ישנן טכניקות רבות שניתן להשתמש בהן. סביר להניח שמתיחות פרימיטיביות בוצעו באמצעות פקקי עץ או במבוק, ולמרות שכמה אנשים אוהבים לחזור לשיטות המוקדמות הללו, הן אינן מומלצות כיום מסיבות בריאותיות.

מתיחת אוזניים אינה הפיכה

אם אתה מעוניין באוזניים מתוחות, ישנם גורמים מסוימים שאתה צריך להיות מודע אליהם. הראשון הוא שהוא בדרך כלל קבוע. ברגע שמתיחה, האוזניים שלך נשארות ככה. החורים לא מתרפאים כמו פירסינג רגיל באוזן, אז וודא שאתה מרוצה עם אוזניים מתוחות למשך שארית חייך. יש זמן בהתחלה לעצור ולאפשר לאוזניים שלך להחלים בחזרה לשגרה, אבל ברגע שהקוטר הגיע ל-10-12 מ"מ, זה מאוחר מדי והחור לא ייסגר. דבר נוסף הוא שזה דורש זמן וסבלנות. לא מבקרים בפירסר ויוצאים אחרי שעה-שעתיים עם אוזניים מתוחות!

אם החלטתם שאתם רוצים לעשות זאת, מומלץ לבצע את ההליך במקצועיות. כן, אתה יכול ללכת לבד, אבל איש מקצוע יספק לך את התוצאות הטובות ביותר, וזה גם יהיה בטוח יותר. זה יהיה מהיר יותר אם האוזניים שלך כבר מחוררות, כי אחרת תצטרך לעשות את זה קודם ואז לחכות עד 8 שבועות עד שזה ירפא. אז אתה יכול להתחיל את המתיחה, או מדידה כפי שהיא מכונה לעתים קרובות.

הסיבה לכך היא שקוטר המחטים המשמשות מכונה 'מד' שלהן. המדד של מחט יורד ככל שהקוטר גדל, כך שמחט בגודל 18 היא קטנה – למעשה, זה המדד של פירסינג ראשוני ממוצע. ברגע שאתה מגיע ל-2 מד, הקוטר הוא של עיפרון וכן הלאה. חור בגודל 11 מ"מ הוא גודל 000 (למעשה 11.11 מ"מ או 7/16 אינץ').

אין להאיץ במתיחת אוזניים

כפי שכבר הוסבר, מתיחת אוזניים היא תהליך איטי, ולעולם אל תנסה להאיץ אותו. אם תנסה למהר, סביר להניח שזה ייקח יותר זמן בסופו של דבר, כי אלא אם כן לאוזן יש זמן להתרגל לכל מד נמוך יותר, היא לא תתרפא כראוי. אז אולי תצטרך להתחיל הכל מחדש. אוזניים מדודות לא צריכות לדמם ויש הליך ברור שצריך לבצע. בעיקרון, אתה מגדיל את קוטר הפירסינג בצעדים קטנים, ומאפשר ריפוי בין כל צעד. דרך נפוצה להשיג זאת היא להשתמש בטייפר לכניסה, כאשר קצה אחד של הטייפר זהה לקוטר החור הקיים שלך, והצד השני בקוטר גדול יותר.

זה יכול להיות בצורת חתך שאתה לובש עד שאתה מוכן לגודל הבא. החתך הבא יהיה בעל קצה אחד בקוטר הנוכחי והשני במד התחתון (קוטר גדול יותר). זה נדחף ומאובטח, ואתה לובש את זה עד ההחדרה הבאה, וכן הלאה. אם אתה שומר על אוזניים ותכשיטים נקיים ומעוקרים בין הפגישה באמצעות סבון אנטי-בקטריאלי או תמיסת מלח, אז אתה צריך להחלים היטב בין כל פגישה – אפשר כשבועיים בין הפגישה.

קח את עצת המקצוענים

חשוב מאוד להקפיד על עצתם של אנשי המקצוע, ואל תנסו לחתוך פינות. אנשים רבים הרסו את האוזניים שלהם בכך שלא היו סבלניים, אז אל תתנו לזה להיות אתם. עקבו אחר הוראות הניקוי עד לאותן, גם במהלך כל תהליך המתיחה וגם אחריו. ישנם סוגים רבים ושונים של תכשיטי אוזניים זמינים עבור אוזניים מתוחות, כולל מנהרות בשר, סורגים וטבעות.

יש גם מבחר רחב של חומרים, מעץ או פלסטיק ועד זהב ופלטינה. רבים מעדיפים זכוכית בעוד שאחרים מוצאים את הטפלון הטוב ביותר, במיוחד אם הם סובלים מאלרגיות. ניוביום, נירוסטה כירורגית וטיטניום הם גם חומרים פופולריים לתכשיטי אוזניים מתוחות.

זכור שלא ניתן ללבוש את כולם ללא הגבלת זמן, במיוחד החומרים הנקבוביים כגון עץ, מעטפת וכמה פלסטיקים שיכולים להכיל חיידקים, שמרים ופטריות. יש להסיר באופן קבוע תכשיטים כאלה ולנקות אותם ולעקר אותם היטב. מתיחת אוזניים מבדילת אותך מהקהל הרגיל, ויכולה להיות צורה מאוד ייחודית של קישוט. זה משהו שמעטים אנשים מתחרטים שעשו.


Source by Mark Z Wilson

About admin

Check Also

הליכי הפין יוצאי הדופן – אמנות הפין המפתיעה ביותר

כשזה מגיע לפין של גבר, בדרך כלל אין יותר מדי הפתעות כשמגיע הזמן לחשיפה המינית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments