ההיסטוריה של פירסינג בגוף – עובדות מעניינות

פירסינג הוא צורה עתיקה של שינוי גוף. כמעט כל התרבויות תרגלו אותו בזמן מסוים, וכיום פירסינג נפוץ מאוד במערב אירופה ובאמריקה והוא פופולרי למדי במדינות אחרות.

מצרים העתיקה מתועדת להיות המקום הראשון בו נמצאה גופה חנוטה מנוקבת. נאמר כי הניקוב באוזן בוצע לפני יותר מ-5000 שנה. היו אטמים גדולים באוזני הגוף הזה. סוגים מסוימים של פירסינג במצרים העתיקה הוגבלו ואפילו משפחת המלוכה פעלה לפי הכללים הללו. העובדה המעניינת לגבי פירסינג בטבור היא שרק לפרעה הייתה הזכות לנקב את הטבור שלו. וכל אדם שקיבל או עומד לחורר את הטבור שלו יוצא להורג. למצרים מהמעמד הגבוה הייתה הזכות לענוד עגיל, ולהציג בצורה כזו את עושרם.

אפילו בתנ"ך יש כמה מילים על הפירסינג. בתקופת התנ"ך פירסינג היה סימן של אטרקטיביות ומעמד.

הרומאים ניקבו את גופם לא למען היופי אלא למען מטרה מעשית. הם עשו פירורים בפטמות כדי להצביע על הגבריות והחוזק שלהם. טבור מנוקב של גברים סימל מסירות סבלנית לאימפריה הרומית ואומץ לב ואפילו יוליוס קיסר ניקב פטמות. לגלדיאטורים היה פירסינג באברי המין דרך ראש הפין כדי למנוע פציעה חמורה בקרב. הם קשרו את האיבר בחזרה לאשכים עם פס עור שאוחז על ידי הטבעת באיבר המין.

בשבטים העתיקים של מאיה, האצטקים והאינדיאנים האמריקנים ניקוב הלשון היה חלק מהטקסים הדתיים שלהם. הם האמינו שטקס הקזת הדם של ניקוב הלשון מקרב אותם אל האלים שלהם. פירסינג במחיצה בשבטי הלוחמים המאיה והאצטקים נעשה כדי להפחיד את האויבים. הם גם לבשו על השפתיים שלל זהב או ירקן כדי להראות את האטרקטיביות שלהם וכדי לשפר את המיניות. באי שלמה ובגינאה החדשה נפוצו גם פירסינג במחיצה. הם השתמשו בעצמות, נוצות וחוטים לשם כך. כך גם נשים במרכז ודרום אמריקה. החורים בשפתיים שלהם נמתחו לגדלים מדהימים והאמינו שזה מאוד אטרקטיבי.

בימי הביניים האפלים הכנסייה של ימי הביניים הגבילה פירסינג וסוג זה של שינוי גוף גווע. אבל בתקופת הרנסנס הפירסינג חזר. זה היה נפוץ בקרב המלחים לנקב את אחת האוזניים. ראשית, זה הראה את הרפתקאותיהם הרחוקות, ושנית, עגיל הזהב היה המחיר לקבורה נוצרית נכונה של מלח שמת בספינה הטרופה ונמצא על החוף. לגברים אצילים בעידן האליזבתאני ניקבו לפחות אוזן אחת. פטמות מחוררות עם טבעות נוצצות ושרשראות המצטרפות לשתי הפטמות היו נפוצות בקרב נשים מלכותיות. הקרום העליון של החברה באירופה באותה תקופה ומאוחר יותר פילח את פטמותיהם ואיברי המין שלהם הן למטרות אסתטיות והן להנאה מענגת.

הפירסינג של העידן הוויקטוריאני היה הזמן בו הפירסינג החל להיות פופולרי עם כוח חדש. פירסינג הנסיך אלברט קרוי על שם בעלה של המלכה ויקטוריה הנסיך אלברט שפירסינג את איבר מינו על מנת ללבוש את המכנסיים הצמודים שהיו פופולריים מאוד באותה תקופה. מאוחר יותר סוגים אחרים של פירסינג באברי המין הפכו פופולריים הן בקרב גברים והן בקרב נשים. בסוף המאה ה-19 כמעט כל הנשים עברו פירורים בפטמות. במהלך המחצית הראשונה של המאה ה-20, גם פירסינגים אחרים כמעט גוועו והפירסינג חזר לפופולריות שלו ב-1960 כאשר היפים החלו לענוד טבעות אף. מאוחר יותר העניין בפירסינג גדל וסלבריטאים, זמרים וכוכבי ספורט החלו לעשות ולהראות את הפירסינג שלהם. וכיום כל סוגי הפירסינג שניתן להעלות על הדעת זמינים.


Source by Brain Trevor

About admin

Check Also

טבעות בטן בטוחות יותר מתמיד

טבעות בטן הן כבר לא אחד הפירסינג המסוכנים ביותר שיש. טבעות בטן הרוויחו הכי הרבה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments