ההיסטוריה של פירסינג גוף – עתיקה ומרתקת ברחבי העולם

פירסינג בגוף ראה התעניינות מחודשת בעשר עד עשרים השנים האחרונות והופכים יותר ויותר לחלק מהתרבות המערבית המרכזית. תסתכל על כל מגזין אופנה או בידור ותראה הרבה מפורסמים ידועים עם פירסינג גוף כמו טבעות טבור או לברט. אתה עשוי להיות מופתע לגלות שפירסינג הוא למעשה צורת ביטוי עתיקה שרוב התרבויות נהגו בה בזמן זה או אחר במשך אלפי שנים. פירסינג הגוף המצרי שיקף את מעמדו ואהבת היופי השרידים החנוטים המוקדמים ביותר הידועים של אדם שנקב הם בני למעלה מ -5,000 שנה. לג'נטלמן הראוי הזה היו מחורצים באוזניו עם תקעים גדולים יותר באוזניו, כך שאולי תקעים הם אחת הצורות הוותיקות ביותר לשינוי הגוף! אנו גם יודעים שהמצרים אהבו להתקשט בצורה משוכללת, ואף הגבילו סוגים מסוימים של פירסינג גוף למשפחת המלוכה. למעשה, רק פרעה עצמו יכול היה לחורר את הטבור שלו. כל אחד אחר שניסה להשיג טבעת בטן יכול להתבצע. (ספר זאת לבריטני ספירס!) כמעט כל מצרי אמיד ענד עגילים, אך כדי להציג את עושרו ולהדגיש את יופיים. עגילי אמייל וזהב משוכללים הציגו לעתים קרובות פריטים בטבע כגון פריחת לוטוס. פירסינג גוף מוזכר גם במקרא. בברית הישנה ברור כי תכשיטי גוף נחשבים לסימן של יופי ועושר, במיוחד עבור שבטים בדואים ונוודים. במקרים רבים ניתנו תכשיטי גוף כמתנת כלה או כחלק מנדוניה. ברור שפירסינג היה סימן למעמד ולאטרקטיביות בתקופה המקראית. הרומאים היו פירס מעשי הרומאים היו אנשים מעשיים מאוד, ומבחינתם פירסינג כמעט תמיד שימש מטרה. המאה הרומנים פירסו את הפטמות שלהם לא בגלל שהם אהבו את המראה שלה, אלא כדי לסמן את כוחם ואת גבריותם. זה היה אות כבוד שהדגים את מסירותו של הצנטוריון לאימפריה הרומית. כסמל, זה היה חשוב ושימש תפקיד ספציפי, איחד וחיבור הצבא. אפילו יוליוס קיסר חורר את הפטמות כדי להראות את כוחו ואת הזדהותו עם אנשיו. פירסינג באברי המין דרך ראש הפין בוצע על גלדיאטורים, שכמעט תמיד היו עבדים, משתי סיבות. ניתן להשתמש בטבעת דרך ראש הפין כדי לקשור את האיבר בחזרה לאשכים באורך עור. בלחימה גלדיאטורית זה מנע פציעה קשה. עם טבעת או מוט מספיק, זה גם מנע מהעבד לקיים יחסי מין ללא הסכמת הבעלים. מכיוון שהגלדיאטור היה "רכוש", ניתן היה לגבות דמי השתלמות לבעל עבדים אחר על ההזדמנות היוקרתית ביותר לגדל את הדור הבא של לוחם גדול. עשיית אהבה או מלחמה, פירסינג עושה את זה טוב יותר מעבר לאוקיינוס ​​בערך באותו הזמן, האצטקים, מאיה וכמה אינדיאנים אמריקאים תרגלו פירסינג בלשון כחלק מהטקסים הדתיים שלהם. הוא חשב לקרב אותם לאלים שלהם והיה סוג של הפקת דם פולחנית. האצטקים ומאיה היו שבטים לוחמים, וגם תרגלו פירסינג במחיצה על מנת להיראות עזים יותר לאויביהם. שום דבר לא נראה מפחיד כמו יריב שחובק חבטת חזיר ענקית שדוחפת לו באף!

מנהג זה היה נפוץ גם בקרב שבטים בגינאה החדשה ובאיי שלמה. חלק מהחומרים הנפוצים היו עצם, חטים ונוצות. מאות שנים לאחר מכן, לוכדי פרווה צרפתיים במדינת וושינגטון גילו שבטים הודים אמריקאים שחבשו עצמות דרך המחיצה שלהם וכינו אותם "נז פרס", כלומר "צרובים באף" בצרפתית. מעניין שציוויליזציות המופרדות באלפי קילומטרים ואפילו מאות שנים פיתחו לעתים קרובות אהבה לאותו סוג של פירסינג גוף כדי לשפר תכונות מסוימות, לא?

במרכז אמריקה ובדרום, שפתות שפתיים היו פופולריות מסיבות אסתטיות בלבד – נשים עם שפתיים מנוקבות נחשבו לאטרקטיביות יותר. למעשה, החורים נמתחו לעתים קרובות לגודל מדהים כאשר הוכנסו לוחות עץ בהדרגה כדי להדגיש את השפתיים עד כמה שניתן. (קצת כמו קולגן היום). האצטקים ומאיה חיבשו גם חתיכות שפתיים של זהב וירקן, רבות מהן חצבו בצורה משוכללת לדמויות מיתיות או דתיות או לאבני חן ספורטיביות. אלה נתפשו כאטרקטיביים ביותר וכמשפרים את המיניות. ככל שהעולם עבר לעידן האפל, העניין בפירסינג גווע במקצת והכנסייה מימי הביניים החלה לגנות אותו כחוטא. במשך כמה מאות שנים, הציביליזציה המערבית נטשה את הנוהג. אולם עם התחלת הרנסנס, העניין בפירסינג החל להתגבר שוב. עידן חדש והתעניינות חדשה בפירסינג גוף המלחים השתכנעו שניקוב אוזן אחת ישפר את האתר שלהם למרחקים ארוכים, וכך הפך אתר של מלחים עם טבעת זהב או פליז לנפוץ. נמסרה גם הודעה שאם יש לשטוף מלחים לחוף לאחר ספינת ספינה, הממצא צריך לשמור על טבעת הזהב בתמורה למתן קבורה נוצרית ראויה. מלחים היו דתיים ואמונות טפלות, כך שבדרך כלל הם הוציאו הרבה כסף בשביל עגיל זהב גדול כדי לגדר את ההימורים שלהם. גברים נעשו הרבה יותר מודעים לאופנה בתקופות הרנסנס והאליזבטניות, וכמעט לכל גבר באצולה יהיה עגיל אחד לפחות, אם לא יותר. טיפות פנינה גדולות וחרוזי יהלומים עצומים היו דרך מצוינת לפרסם את עושרך ואת מעמדתך בקהילה. זה יכול גם לייעד טובה מלכותית אם העגיל שלך היה מתנה מבני משפחת המלוכה. נשים, שלא רצו להתבלט על ידי הגברים בכל היופי שלהן, החלו ללבוש מחשופים צוללים, כאשר מלכת בוואריה הציגה את השערורייתי ביותר, שכלל לא הרבה מעל המותניים. על מנת להתקשט, החלו נשים לנקב את הפטמות בכדי להראות את תכשיטיהן. עד מהרה הם החלו לענוד שרשראות ואפילו גדילים של פנינים עטופים בין השניים.

גברים ונשים שניהם גילו כי פירסינג הפטמות הללו הם גם צעצועים מענגים במיטה, המוסיפים רגישות לשדיים ונותנים לגברים גירוי חזותי ומישוש כאחד. גברים החלו להינקב גם לשם הנאה. אמנם לא לגמרי המיינסטרים, אך פירסינג של הפטמות ולעתים גם את איברי המין המשיך להחזיק עניין עבור חברי הקרום העליון של החברה באירופה לסירוגין במשך מאות השנים הקרובות. ההתעוררות הבאה של העניין הייתה, באופן מפתיע, בתקופה הוויקטוריאנית, שלרוב נתפסת כמודחקת מאוד. נאמר כי הנסיך אלברט, בעלה לעתיד של המלכה ויקטוריה, קיבל את פירסינג הפין הקרוי על שמו על מנת ללבוש את המכנסיים הצמודים כל כך באותה תקופה. לאחר מכן ניתן היה לחבר את הטבעת לוו שבחלקו הפנימי של רגל מכנסיים אחת, תחוב בבטחה בין הרגליים למראה מסודר וקצוץ. למרות שאין לנו תיעוד לתגובתה של ויקטוריה לפירסינג עצמו, ישנן עדויות רבות לכך שהתאהבה בפראות בבעלה וכמעט אף פעם לא עזבה את צדו לאחר נישואיהם! עד מהרה, גברים ויקטוריאניים קיבלו את הנסיך אלברט, מחבטות ועוד מגוון פירסינגים אך ורק בשל ההשפעות המיניות המהנות, ונשים עשו זאת. בשנות ה -90 של המאה ה -19 כמעט היה צפוי שאישה תנקב את הפטמות שלה. למעשה, כמה רופאים בזמנו הציעו לשפר את תנאי ההנקה, אם כי לא כולם הסכימו. זה היה סטנדרט כפול מעניין – הרבה אנשים עשו את זה, אבל אף אחד לא דיבר על זה. פירסינגי הגוף של ימינו במאה השנים האחרונות בערך, פירסינג הגוף בעולם המערבי הוגבל ברובו לאוזניים, הוכחה סטנדרטית מהעובדה כי גברים ונשים ענדו עגילים בתקופה האליזבתנית. עם זאת, התנועה הפוריטנית חיסלה גברים שעונדים עגילים, וזה לא ממש חזר לפופולריות עד לאחרונה. טבעות אף מצאו עניין חדש כאשר צעירים (קראו להם אז היפים) מארה"ב החלו לטייל בהודו בהרחבה בחיפוש אחר הארה בשנות השישים. הם שמו לב לטבעות הנחיריים שרוב הנשים ענדו שם מאז המאה השש עשרה. בהודו, זו הייתה סוג של קישוט מסורתי ומקובל, ולעתים קרובות נקשר לעגיל על ידי שרשרת. עבור בני נוער מורדים מאמריקה, זו הייתה צורה מרדנית גדולה. לאחר שהחזירו את פירסינג האף לארה"ב, העניין בפירסינגים מכל הסוגים תפס במהירות במהלך שנות השמונים והתשעים. סלבריטאים, כוכבי ספורט וזמרים התחילו לעסוק במגוון פירסינג. עד מהרה, תלמידי תיכון ואפילו אמהות שהיו בבית הבהבו פירסינגים חדשים בגוף. והשאר, כמו שאומרים, היסטוריה! מאמר זה בנושא "ההיסטוריה של פירסינג גוף" הודפס מחדש באישור.
זכויות יוצרים 2004 הוצאת Evaluseek.


Source by Lucy P. Roberts

About admin

Check Also

טבעות בטן בטוחות יותר מתמיד

טבעות בטן הן כבר לא אחד הפירסינג המסוכנים ביותר שיש. טבעות בטן הרוויחו הכי הרבה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments