ההיסטוריה של קופסת התכשיטים

בתור חובבת קופסאות תכשיטים (יש לי די אוסף) תהיתי מדי פעם בדיוק מתי נוצרה קופסת התכשיטים הראשונה. צריך לחשוב שלא יכול היה לעבור הרבה זמן אחרי שהאנושות התחילה לענוד תכשיטים – נכון?

טוב אולי לא. הנשיונל ג'יאוגרפיק מדווח כי ייתכן שהאנושות החלה לענוד תכשיטים כבר לפני 75,000 שנה. אם כן, יש לנו פער משמעותי בין המראה הראשון של התכשיט לבין הטכנולוגיה הדרושה לבניית הקופסה שתחזיק את התכשיט.

עכשיו נסו ככל שאוכל, כל התייחסות לקופסת התכשיטים הוותיקה בעולם אינה מוצאת בקלות. אבל אנחנו יכולים להניח שככל שהאנושות התפתחה ולא רק תכשיטים היו קיימים אלא סחורות רבות שהביאו למסחר מוקדם, קופסאות נבנו כדי להחזיק את כולם. למעשה, ייתכן ש'קופסת התכשיטים' הראשונה הייתה צנצנת קרמיקה מכיוון שזה היה כלי קיבול נפוץ להכיל סחורות בימי קדם.

המסחר החל לשגשג במזרח התיכון כבר לפני 7000 שנה. אזור נהר החידקל-פרת צץ עם הציוויליזציה ועם הציוויליזציה הגיע הצורך לשפר את החיים על ידי סחר חליפין ובסופו של דבר קנייה ומכירה של סחורות. צנצנות קרמיקה נשאו סחורות יבשות בבטחה למקומות רחוקים. אם תכשיטים היו כלולים בהובלה, הם בוודאי היו מונחים גם בצנצנת קרמיקה.

ככל שהתרבויות השתכללו, נראה הגיוני להניח כי קופסאות החלו להחליף את מיכלי החרס. המצרים היו עם מאוד מתוחכם וחובב קישוט אישי שכללו תכשיטים. לשימוש ביתי, אולי הם לא ישתמשו בקופסת עץ מגולפת ולא בקנקן קרמיקה כדי להחזיק את התכשיטים שלהם. אז אולי היו אלה המצרים שהמציאו את קופסת התכשיטים הראשונה.

לא משנה מי המציא לראשונה את הקונספט של קופסת תכשיטים, פעם פריט נפוץ, נעשו צעדים לקישוט החלק החיצוני של הקופסה. כשהם עשויים מעץ, נוספו גילופים. לפעמים שנהב עדין או מתכות יקרות היו מוטמעים בגילופים עבורם של האליטה.

קופסאות תכשיטים החלו להיות מיוצרות בחומרים רבים. ביצירתם נעשה שימוש בקופסאות קריסטל, קופסאות מכוסות עור ומתכות יקרות כמו כסף. חומרים מסורתיים כמו אלה ממשיכים לשמש במיכלי תכשיטים גם היום.


Source by Marilynn Andersen

About admin

Check Also

תכשיטים קלים: תכשיטים מבוקשים על ידי נשים מודרניות

בזמן שאנחנו מדפדפים את דפי ההיסטוריה, אנחנו מגלים שיותר טוב עקבו אחרי ההתלבשות לחתונות. נשים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments