היסטוריה מהירה של תכשיטי נירוסטה

הפופולריות של תכשיטי פלדה כיום יכולה להיות קשורה ישירות למאפייני ההארדקור שלה המאפשרים לה להיות בלתי ניתנת להריסה כמעט. זהו סופרמן של כל המתכות. נירוסטה התגלתה בין 1900 ל -1915, אך היו מאמצים לאסוף את המתכת עוד משנת 1821. בזמן שהתנסו בסגסוגות מתכת ועמידותם ברוב החומצות, הם נתקלו בשילוב חדש שייצר פלדה.

על מנת לעשות זאת, יש להשתמש בכרום. צרפתי בשם ברת'יר בחן את מטריצת הברזל ואת ההשפעות של כרום עליו. הוא מצא כי יש להשתמש לפחות 10.5% כרום כדי להפוך את המתכות לעמידות יותר. מאוחר יותר בשנת 1872, צרפתי אחר בשם ברוסטליין הבין כי יש לערבב פחמן (לפחות 15%) עם הכרום והברזל כדי לייצר נירוסטה.

בתחילה, הפלדה שימשה בעיקר לפריטים תעשייתיים, כמו גריל לרכב, מכשירי חשמל, רכבות, כלי רכב והרבה פריטים מסחריים אחרים. מאוחר יותר, תכשיטנים החלו לראות את הערך היקר של פריטי פלדה למי שמחפש תכשיטים נצחיים. בשנת 1847, תכשיטי פלדה הגיעו בצורת שעונים. הם נוצרו על ידי שושלת קרטייה בפריז, צרפת, שהוקמה על ידי לואי-פרנסואה קרטייה. שעוני יד אלה נוצרו לקו התכשיטים של גברים שלהם.

אנשים החלו לראות טרנדים נוספים בתחום תכשיטי הנירוסטה ככל שחלפו השנים. בשנות השמונים צמידי פלדה, טבעות פלדה ועגילים נעשו זמינים, בין היתר. הפופולריות של שעוני היד מנירוסטה, שהיו ידועים להחזיק מעמד זמן רב מאוד, אולי השפיעה על צמיחת הפלדה באופנת תכשיטים. תכשיטים לא רק מיוצרים מחתיכות אופנתיות מפלדה, אלא הם מומלצים על ידי רופאים למטופלים הסובלים מתגובות אלרגיות לניקל, אותם ניתן למצוא בכסף ובזהב נמוכים מ -14 קראט.

נירוסטה מושווה לעתים קרובות לזהב מכיוון שהשניים מחזיקים מעמד לאורך זמן והם מעניקים סגנון. כמובן שתכשיטי נירוסטה מחזיקים יותר מזהב מכיוון שהם חסינים מפני הרבה יותר אלמנטים, כולל הזמן עצמו. אספנים לתכשיטים המחפשים מראה לא מיינסטרימי בחרו טבעות וצמידים מנירוסטה על פני כסף וזהב. בהשוואה לכסף סטרלינג, לפלדה יש ​​צבע אפור כסוף כהה יותר. יותר ויותר אנשים מתחילים להישען יותר לכיוון פלדה, במיוחד בתכשיטי גברים. ישנם סוגים שונים של גימורי תכשיטי פלדה, כגון גלידה חמה, גלילה קרה, מוברשת, רפלקטיבית, מראה, פיצוץ חרוזים, צבעי חום, סאטן, מברשת מוארכת וגלויה בהירה. הם מסווגים לסוגים שונים, שהם סדרות ממוספרות בין 100 ל -600.

ישנם תכשיטנים נוספים שמוכרים פלדה לקווי מוצרי נשים וגברים, המכילים צמידים, טבעות, שרשראות, שעונים, קרסולים ועגילים. נירוסטה פופולרית יותר מאשר מתכות רגילות בגלל אחריות לכל החיים. פלדה היא ללא ספק אחת המתכות המבוקשות ביותר, לא רק בתעשיית התכשיטים, אלא בענפי הדיור, הבנייה, הדקורציה ותעשיות אחרות הדורשות חומרים עמידים לאורך זמן.


Source by Jansen Davis

About admin

Check Also

קופסאות תכשיטים: משמעות עמוקה יותר

מה יש בקופסת תכשיטים? האם זה רק פריטי תכשיטים כמו שרשראות, עגילים, טבעות ועוד סוגים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments