המקור והמשמעות של תכשיטי צלב ברזל

תכשיטי צלב ברזל פופולריים בכל רחבי העולם. למרבה האירוניה, אנשים העונדים אותו מנציחים את המסורת והסמליות של צלב הברזל העתיק מבלי לדעת מה המשמעות של זה. צלבים גדולים עונדים על הצוואר, וניתן למצוא אותם על צמידים וטבעות אצבעות במיוחד על ידי הדור הצעיר העוסק באופנוענים ו/או אביזרים בסגנון גותי. אבל הקהל לא מוגבל לזו האחרונה, יש אנשים שפשוט אוהבים את המראה שלו. המשך לקרוא כדי לגלות את החשיבות של הצלב המפורסם הזה בהיסטוריה.

מקורות היסטוריים

רוב האנשים שמתעסקים בתכשיטי צלב מברזל עונדים אותו בעיקר מסיבה אחת, וזה בדרך כלל לא בגלל מעלותיו ההיסטוריות. באופן מסורתי הם לבשו כקישוט גרמני של מלחמת העולם השנייה, בעוד שחלקם עונדים אותו כסמל לשנאה למפלגה הנאצית של גרמניה.

עם זאת, מקורו של צלב הברזל חוזר מאות שנים אחורה לעידן האבירים הטבטונים. האבירים הטבטונים הציגו את הצלב המקורי כסמל לכוחם ולסמכותם. זה היה סמל מפחד ומכובד שהוכר למרחקים. זה ייצג כבוד, צדק ואומץ. עם זאת, הוא נמוג לשכחה בתודעת הציבור הרחב וזכה לתחייה על ידי היטלר במהלך מלחמת העולם השנייה כאשר השתמש בו כקישוט למעשי הגבורה הגבוהים ביותר בשדה הקרב.

החיבוק על ידי תרבות עירונית

בעוד שהצלב ענד בגאווה על ידי נאצים רבים, הוא ענד גם כאות שנאה של ניאו-נאצים למה שהמפלגה הפוליטית הגרמנית עמדה בו. אולי כל זה הוסיף מעט כריזמה לצלב הברזל שהפך לחלק ממגוון התכשיטים שעונדים צעירים ומבוגרים כאחד מבלי לדעת מהיכן מקורו.

רוכבי אופנוע לובשים אותו במיוחד כחלק מהסגנון שלהם ששונה באופן מובהק מאחרים סביבם. לפיכך, סגנון זה הפך למעשה להצהרה אופנתית, במיוחד הנושא הגותי עם הדגשות מתאר כהות.

רוכבי אופנוע מעריכים במיוחד תכשיטים גדולים וכבדים כהלכה עם גולגולות או עצמות מעוטרים או מוטבעים עליהם. פגיונות, חרבות ותכשיטי צלב ברזל בנושא פלור-דה-ליס מוסיפים למשיכה הסטנדרטית של הצלבים. סמל הנאמנות של קבוצת האופנוענים לאידיאלים של מרד וכוח הוא כעת צורת אמנות ללבוש יומיומי של תכשיטים.


Source by Henry Blemin

About admin

Check Also

תכשיטים קלים: תכשיטים מבוקשים על ידי נשים מודרניות

בזמן שאנחנו מדפדפים את דפי ההיסטוריה, אנחנו מגלים שיותר טוב עקבו אחרי ההתלבשות לחתונות. נשים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments