המשמעות והסמליות מאחורי קעקוע פרח הלוטוס

פרחי הלוטוס מדהימים ויש להם קשרים סמליים חזקים לדתות אסייתיות רבות במיוחד ברחבי הודו. פרח הלוטוס מתחיל כפרח קטן למטה בתחתית בריכה בבוץ ובוץ. הוא גדל באיטיות לעבר פני המים ונעים ללא הרף לעבר האור. ברגע שהוא מגיע אל פני המים, פרח הלוטוס מתחיל לפרוח ולהפוך לפרח יפהפה.

בתוך ההינדואיזם והבודהיזם פרח הלוטוס הפך לסמל להתעוררות למציאות הרוחנית של החיים. המשמעות משתנה מעט בין שתי הדתות כמובן, אבל בעצם שתי המסורות הדתיות מייחסות חשיבות לפרח הלוטוס.

בתקופה המודרנית המשמעות של קעקוע פרח לוטוס קשורה לסמליות ולמשמעות הדתית שלו. רוב חובבי הקעקועים מרגישים שקעקוע הלוטוס מייצג את החיים באופן כללי. כשפרח הלוטוס גדל מהבוץ לאובייקט בעל יופי רב, גם אנשים גדלים ומשתנים למשהו יפה יותר (אני מקווה!). אז הסמל מייצג את מאבק החיים בצורתו הבסיסית ביותר.

קעקועים של פרחי לוטוס פופולריים גם עבור אנשים שעברו תקופה קשה ועכשיו יוצאים מזה. כמו הפרח, הם היו בתחתית בקרקעית הבוצית והמלוכלכת של הבריכה, אבל עלו מעל זה כדי להציג אובייקט של יופי או חיים של יופי, לפי העניין. כך קעקוע או פריחה של פרחי לוטוס יכולים לייצג גם תקופה קשה בחיים שהתגברה עליה.

פרח הלוטוס ואדמוניות הם גם שני פרחים שהם מאוד פופולריים בקרב אמני קעקועים יפנים והם מחמיאים מאוד לקעקועים של קוי פיש. באופן אירוני ניתן למצוא לעתים קרובות את שני דגי הקוי ופרחי הלוטוס באותה בריכה מול מקדש. דג הקוי הוא סמל בדרך כלל לכוח ואינדיבידואליזם.


Source by Chris Ryerson

About admin

Check Also

יש לך קעקוע? אתה עלול להיות בסיכון לסרטן

האם יש לך כרגע קעקוע או שוקל לעשות? אז כדאי לקרוא על ההשפעות של השגת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments