הסיבות וההנחיות של תכשיטי וינטג'

המנטליות של "בחוץ עם הישן, פנימה עם החדש" היא לא תמיד המקרה כשמדובר בתכשיטים. בחירת התכשיטים שלך תמיד הייתה עניין של העדפה וטעם. בין אם אתם אוהבים תכשיטים במראה מודרני ובין אם לא, תמיד יש מקום מיוחד בליבם של אנשים לגבי בעלות על תכשיטי אחוזה או וינטג'; זוהי פיסת היסטוריה בלתי נשכחת וערך סנטימנטלי בהישג ידך. היצירות המדהימות הללו מסמלות את ההתפתחות והצמיחה של מלאכת ייצור התכשיטים ועיצבו את הטרנדים והתכשיטים הנוכחיים שיש לנו היום.

למה לקנות תכשיטי וינטג '?

1. תמורה לכסף

כולם אוהבים לחסוך כסף. זוהי אחת הסיבות הפופולריות ביותר לכך שאנשים קונים תכשיטי וינטג' או תכשיטים בבעלותם; זה נותן תמורה טובה לכסף שלך. זה נכון במיוחד עבור יצירות עכשוויות שעדיין בייצור היום או יצירות שיש לנו שפע מהן בשוק. לתכשיטי אחוזה יש מחיר משתלם בהשוואה לקניית תג המחיר היקר בקמעונאות. מכיוון שמדובר ביצירה שנמצאת בבעלותה בעבר ונלבשה או הייתה בשימוש בעבר, המחיר עבורה יורד לעתים באופן משמעותי. אם לא אכפת לך מכמה שריטות פה ושם כדי לחסוך כסף, אז תכשיטים בבעלות מוקדמת הם בהחלט בשבילך. בנוסף, הרבה פריטים בבעלותם למעשה עדיין במצב בתולי ומצוין. למצוא את החלקים האלה באמת יכול להיות מציאה!

2. ייחודי ומיוחד במינו

תכשיטים קיימים כבר מאות שנים. לכל עידן יש את האומנות הייחודית שלו ואת העיצוב החתימה שלו שעונה על הטעם וההעדפות של המון אנשים. בהיעדר טכנולוגיה חדשנית בזמנו, כל יצירה נעשתה בעבודת יד מורכבת עם טכניקות מהעולם הישן ומאות שעות. אף חלק לא נראה ועשוי בדיוק אותו הדבר. חלק מהטכניקות הללו כבר לא נמצאות בשימוש והם עיצבו את הדרך שבה תכשיטנים מייצרים תכשיטים כיום. הייחודיות והנדירות מוסיפים גם לערך של יצירות וינטג' שעות נוספות.

בניגוד לרכישת פריטים חדשים ומודרניים כיום, אתה יכול להתאים את הטבעת שלך לקריטריונים הכי ספציפיים שאפשר. ממשקל קראט, צבע, בהירות, עיצוב, יחס שולחן, גודל מילימטר של השוק וכו', תכשיטן בעל מוניטין יכול לעבוד איתך וליצור בהזמנה אישית טבעת שעוצבה על ידך עד האות. עם חלקי אחוזה, מה שאתה רואה הוא לעתים קרובות מה שאתה מקבל. תצטרך הרבה זמן לעבור מאתר לאתר או מחנות לחנות כדי לחפש יצירה שבאמת מושכת אותך. זהו למעשה הריגוש של קניות תכשיטי וינטג'. יש אנשים המייחסים מציאת ורכישת תכשיטי אחוזה כמזכרות מהחוויה במציאת התכשיט הספציפי הזה.

3. איכות יוצאת דופן

תכשיטי וינטג' מציגים איכות יוצאת דופן הודות לעובדה שהם עמדו במבחן הזמן. תכשיטים הם השקעה שכמעט כולם מפתחים התקשרות אליה ודואגים לה ממש טוב. לכן רוב תכשיטי הוינטג' עדיין במצב טוב מאוד וניתן ללבישה. תופתעו לגלות כמה בתוליים ומטופלים היטב בכמה פריטים ישנים מאוד שיש לנו באוסף שלנו. בשל הסטנדרטים והמוניטין האיכותיים שלהם, הרבה תכשיטנים כמו רומן מלאקוב מוכרים תכשיטים משובחים ותכשיטים עמידים ויחזיקו לך עוד דורות רבים קדימה (עם האהבה והטיפול הראויים כמובן).

4. היסטוריה בהישג יד

כפי שאמרתי קודם, אנשים מפתחים התקשרויות מסוימות לתכשיטים מכיוון שהם מסמלים מערכות יחסים מיוחדות וחוויות בלתי נשכחות בחייהם. לכל פריט עתיק יש את המקום שלו בהיסטוריה ובעצם, אתה חלק מהסיפור הזה. זה פשוט משהו שפשוט אין לתכשיטים חדשים. הם הופכים לסמלים של תקופות קודמות ושל המלאכה שהייתה להם באותם זמנים. אלמלא השמירה והערך של תכשיטים בבעלות מוקדמת, העיצוב המובהק והיצירתי של כל תקופה לא היה מוערך על ידי היום והדורות הבאים.

קניית תכשיטי וינטג'

1. קנה אצל צורף בעל מוניטין

עם הטכנולוגיה בימינו, חיפוש אחר תכשיטן בעל מוניטין נמצא במרחק של אפליקציה או קליק. צ'ק-אאוט תכשיטנים בקרבת מיקומך; הקפד להסתכל על הביקורות, המדיניות, חוויות הלקוחות שלהם (למשל ילפ, סקירות של גוגל), ידע וכו'. למרבה הצער, יש שם חנויות שמטעות את הלקוחות שלהם בכוונה או בלי כוונה לקנות פריטים עתיקים לא אותנטיים. לכן חשוב מאוד לבצע את בדיקת הנאותות כלפי המוכר בעת רכישת תכשיטים באופן כללי. אל תפחד לשאול שאלות. ודא שהם עונים על שאלותיך בכנות ובשקיפות. אם אתם קונים תכשיטי וינטג' באינטרנט, ודא שלמוכר יש מספר תמונות של התכשיט ויש לו תיאור כתוב היטב של היצירה. אם לא, בקשו עוד תמונות או מידע. סביר להניח שתכשיטנים ישלחו תמונות נוספות המציגות את מצב הפריט ושקופות עם הלקוחות שלהם. אמון הוא אחד היסודות של קניית תכשיטים.

2. הערך את מצב הפריט

רוב התכשיטנים אינם משחזרים או מבריקים תכשיטי וינטג 'כדי לשמר את האותנטיות והתחושה העתיקה של היצירות. בהיותו פריט בבעלות מוקדמת שנלבש במשך שנים, עליו להראות סימני בלאי (למשל שריטות, שקעים וכו'). סימני שחיקה קטנים הם אידיאליים; אך הקפידו לבדוק שאין סדקים במתכת או שבבים על האבנים. אם הוא נראה חדש, שאל אם הוא שוחזר. אם אתה קונה באינטרנט, וודא שאתה רואה מספר צפיות של התכשיט ובדוק את מדיניות ההחזרה של התכשיטן.

יצרני תכשיטים בעבר חותמים לעתים קרובות על היצירה שלהם ומשאירים סימנים של ראשי התיבות שלהם או סמל קטן. הקפד לבצע צ'ק-אאוט עבור זה מכיוון שזה סימן טוב לאותנטיות. זה נכון במיוחד עבור פריטים ממותגים בבעלות מוקדמת כגון Cartier, Tiffany & Co., Chopard וכו'. חברות תכשיטים ממותגות אלו תמיד מסמנות וחותמות את התכשיט שלהן. אם אתה קונה תכשיטים בבעלות קדומה, שאל אם יש להם את הקופסה והניירות המקוריים. אם יש להם תעודות אותנטיות, ודא שהמספר בתעודות תואם למספר המוטבע על היצירה.

3. מחקר ובדיקת מחירים

מראה יכול להטעות. זו הסיבה שאפילו לעשות רק מעט מחקר מרחיק לכת. מחקר על מחירי יהלומים, אילו סגנונות מושכים אותך, כמה זה עולה בדרך כלל וכו'. לא רק שתהיה בטוח יותר בקניית תכשיטי וינטג', אתה גם ייקח פחות זמן ותהיה לך הרבה יותר קל לקנות חנות לחנות. ככל שיש לך יותר מידע, כך גדל הסיכוי שתקבל יצירה אותנטית ותנהל משא ומתן על מחיר סביר.

מכיוון שתכשיטי אחוזה או וינטג' הם יחידים במינם, היזהר כאשר הם מוכרים פריטים עתיקים בכמויות גדולות. אם מוכר מפרסם שיש לו יותר מאחד מאותו פריט בדיוק, דריכה זהירה. יתכן שהם עשו יצירות במראה עתיק ואינן עתיקות אותנטיות. היו מודעים במיוחד לשימוש המילים שלהם; דוגמה לכך היא "סגנון עתיק" או "מראה עתיק". אלה בדרך כלל מסמלים תכשיטים חדשים שנעשו בעלי עיצובי וינטג'.

כמו כן, לתכשיטי וינטג' יש היסטוריה וערך רב כדי להימכר בזול. אם אתה רואה פריט עתיק שנמכר במחיר מדהים (למשל טבעת יהלום עתיקה 1 קראט ב-$20-$100), חשבו פעמיים. כפי שאמרתי קודם, ללא הטכנולוגיה שיש לנו כעת, בדרך כלל לוקח מאות שעות לתכשיטנים מהדור הקודם ליצור יצירה ביד ולייצר יצירה מהממת ומיוחדת במינה. נדרש דיוק, ידע וניסיון במלאכה כדי ליצור יצירה שתחזיק דורות. עבודה רבה זו לא פשוט תמורת כמה דולרים (אלא אם כן למוכר אין מושג). זה המקום שבו נכנס מחקר. בדיקה צודקת ואימות המידע והתיאור על יצירה (למשל מחיר יהלום/אבן חן, מחיר חלקים דומים, משקל זהב, גודל אבנים וכו ') כדי לגלות שהערך הפנימי שלו חשוב במהותו. לדעת שזו האותנטיות. אם המחיר סוטה מאוד או משתנה מפריטים דומים אחרים, יש לחשוב על כך.

להסיק

אפשר למצוא ולרכוש תכשיטי עתיקות וינטאג 'כמעט בכל מקום; בין אם זה מקוון או בחנויות לבנים וטיט. קנייה חכמה היא תמיד הדבר החשוב ביותר בקניית תכשיטים (וינטג' או לא). אבל אם אתם מחפשים לקנות עתיקות אותנטיות, הבחנה בין האמיתי לזיוף תוודא שתקבלו את המחיר הנכון עבור הפריט הנכון. מחקר הוא המפתח.


Source by Michael Malakov

About admin

Check Also

היתרונות והחסרונות של אבזמי תכשיטים מגנטיים

יש הרבה סוגים שונים של אבזם תכשיטים זמינים לקנות אם אתה מייצר תכשיטים משלך. סוג …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments