הסמליות החשובה של תכשיטי המזרח התיכון

במיוחד, תכשיטי המזרח התיכון קשורים לכוחות קסומים רבים וקמעות. הקהילות האסלאמיות והיהודיות משתמשות בתכשיטים שלהן כקמעות. תכשיטי הכסף היו חלק מכל נדוניה במקומות כמו חצי האי ערב, כמו גם האלמוג הים תיכוני העתיק. השימוש בקמעות עבר מדור לדור. דוגמה טובה היא קמע המשמש לקשישים, נשים, ילדים ותינוקות. אתה יכול גם לראות שבמדינות המזרח התיכון, הילדים שלהם רגילים לחבוש חרוזים, שרשראות, פעמונים, פנינת אם ותכשיטים אחרים כדי להבטיח שהם תמיד יהיו בטוחים מפני פגיעה אפשרית. לפיכך, זה משמש כספק מזל טוב ללובש נגד רוחות רעות.

בעבר, כשאישה עמדה להתחתן, לבשה את הגרגוש (קפוצ'ון) עם קמיע תואם בצורת משולש עם עיטור אלמוגים אדום תואם. זה נלבש מתוך אמונה שנשיות האישה תהיה מוגנת. מלבד זאת, רוב התכשיטים במזרח התיכון נלבשים גם להגנה על עין הרע, כמו גם לאסונות אחרים. יתר על כן, קסמי מזל מסוג זה משמשים גם כדי לספק למישהו בריאות וגם פוריות.

ישנם קמעות מסורתיים כמו הקוטוב (מקרי קמיע). ברוב המקרים הקוטוב מתמלא קלפים בכתב יד. המוסלמים הקדמונים בדרך כלל מתמלאים זאת בסורות של הקוראן. אלה נכתבים בדרך כלל במילים ערביות. אלה מגיעים גם עם משאלות המשויכות לתפילות המתאימות.

בדרך כלל מילאו קוטובים יהודיים פסקאות מקראיות. פסקאות אלה באות יחד עם תפילות וכן נוסחה עברית קבלית. הרבה לפני כן, השתמשנו בנו בכדי להגן על אדם בפחד מסוים. בדרך כלל ניתן לראות קוטובים כחלק מכמה שרשראות עתיקות תימניות, מעורבבות להפליא בחרוזי דוגאג, אלמוגים אדומים ים תיכוניים עתיקים וחרוזי ענבר.

יהודים ומוסלמים ידועים בשיתוף קמעות אוניברסליים, כמו גם בצמידים בעלי ראשי נחש. השימוש באביזרים מסוג זה צוין עוד בתימן העתיקה. ההערכה היא כי השימוש בקמעות אלה בעיצובים של ראש נחש מספק הגנה מפני עקיצות נחש. מלבד זאת, יש אנשים שמשתמשים בקמיע מסוג זה כדי לקדם את בריאותו של האדם.

כל תכשיטי המזרח התיכון נחשבים כקמיעים ויש שימוש במוטיבים עצומים. יש לך מגוון רחב של מבחר מעיצובים של הירז, חמאס או פאטימה יד, ייצוגים צמחיים, סמלים דתיים, קוטובים. התכשיטים היו חלק מהתקשורת בחברה, מכיוון שהראו מצב משפחתי, שבט, אמונות דתיות וייצוגים אחרים בהתאם למורשת.

אינספור עיצובים מוצעים כעת גם ממגוון מקורות אינטרנטיים וקרקעיים. טיפ חשוב אחד בבחירת תכשיטים תימניים עתיקים הוא שעליך לדעת תחילה את משמעותו ומקורו של היצירה. זה כדי להבטיח שיש לך את המידע הנכון והמדויק על היצירה שלך.


Source by Anisa Naon

About admin

Check Also

היתרונות והחסרונות של אבזמי תכשיטים מגנטיים

יש הרבה סוגים שונים של אבזם תכשיטים זמינים לקנות אם אתה מייצר תכשיטים משלך. סוג …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments