חמישה דברים שחייבים לדעת כאשר עושים קעקוע קאנג'י

קעקועים יפניים הם מגניבים. אבל אם מתרגם אישי מחוץ לליגה שלך איך אתה יכול להימנע מלהפוך לקורבן אופנת קאנג'י ולהיתקע עם קעקוע שבאמת תתחרט עליו?

1. דעו את ההבדל – הירגנה, קטאקנה וקאנג'י

לפני שאתה מדבר עם אמן הקעקועים שלך, וודא שאתה יודע על מה אתה מדבר. אתה אומר שאתה רוצה קעקוע יפני, אבל מה אתה יודע על דמויות יפניות? אתה צריך יציאה מהירה במחנה אתחול היפני של 2 דקות.

ראשית, בואו נבהיר שאין "אלפבית" יפני. ישנן שלוש קבוצות של דמויות יפניות – הירגנה, קטאקנה וקאנג'י – ולכל קבוצה יש היסטוריה, פונקציה וסגנון משלה. תסתכל על העובדות האלה וכבר תכיר יותר מ-99% מהאנשים שמסתובבים עם קעקועים יפניים כרגע:

היראגנה – התווים הפשוטים והמעוגלים הללו מייצגים צלילים, אך אין להם משמעות עצמאית. הם פותחו על ידי נשים בתקופת הייאן ועדיין נחשבים לנשים על ידי יפנים.

קטאקנה – פותחו על ידי נזירים בודהיסטים בערך באותו זמן כמו ההיראגנה, אלו דמויות פשוטות וזוויתיות המייצגות גם צלילים ואין להן משמעות משלהן. ראית אותם יורדים במורד המסך במטריקס (למרות שהם היו לאחור!)

קאנג'י – במקור מסין, הדמויות הללו הן כמו תמונות, מייצגות משמעות וגם כמה צלילים שונים בהתאם לסיטואציה.

רק לקרוא את זה כנראה נתן לך מושג איזה סגנון אתה עשוי לאהוב עבור הקעקוע שלך – אבל אל תפסיק עדיין! עכשיו אתה יודע איזה סוגים של דמויות יפניות יש, בואו נעבור ל…

2. סגנונות כתיבה

תתקרב קצת. הישען קדימה לעבר המסך. זה נכון. עכשיו, תסתכל על המילים שלפניך. תסתכל טוב, מקרוב על הצורות של האותיות האלה. בסדר? עכשיו תגיד לי בכנות: האם תרצה קעקוע בטיימס ניו רומן? מה עם טהומה? מה זה? אתה לא רוצה קעקוע של Canon או Epson? בטח שלא. ובאותו אופן, גם אתה לא רוצה שהקעקוע היפני שלך יראה כמו תדפיס!

אז, עכשיו אנחנו עוברים לסגנונות כתיבה. בדיוק כמו שיש שלושה סוגים של תווים יפניים, יש גם שלוש דרכים לכתיבה. אל תדאג. זה קל! אני יודע, אתה חושב שאתה אפילו לא יכול לקרוא יפנית, אז איך לעזאזל תוכל לזהות את הסגנונות השונים האלה? ובכן, נסה את זה:

קאישו – אותיות דפוס. למדת לכתוב את ה-ABC שלך ככה, וילדים יפנים לומדים לכתוב את הדמויות שלהם בדיוק באותו אופן: כמו וולוו – קופסתי אבל טוב.

גיושו – אותיות סתמיות. עלית לחטיבת הביניים ולמדת שאתה יכול לכתוב מהר יותר על ידי מתן לחלקים של כמה אותיות לזרום לתוך האותיות הבאות. כן, ניחשתם נכון – היפנים עושים את אותו הדבר, והם קוראים לזה gyousho.

סושו – אותיות סופר-קורסיביות. ראית פעם מרשם מרופא? אז אתה יודע מה זה סושו ביפנית: בטח, הסופר או אדם מיומן אחר יכול (כנראה) לקרוא את זה, אבל לאף אחד אחר אין מושג מה הוא אומר!

אתה מקבל את התמונה? אם אתה רוצה להיראות כמו תדפיס מחשב, אז תהיה האורח שלי ולך על סגנון הקאישו. זאת הבחירה שלך. אבל אני חושב שאתה בוודאי רוצה להשתמש ב-gyousho או סושו עבור הקעקוע שלך. ההעדפה האישית שלי תהיה gyousho: זה מסוגנן, אבל זה לא ישאיר אפילו דוברי שפת אם מבולבלים.

3. אמיתי או מזויף?

זוכרים שהזכרתי את מל סי בהתחלה? ובכן נחשו איזה קאנג'י היא קעקעה על זרועה? זה נכון – "Girl Power": מצוין באנגלית, אבל הצג את שילוב הקאנג'י הזה לרוב היפנים ותקבל מבט ריק במקרה הטוב. רוצה דוגמה גרועה יותר? נסה "אבא גדול". עכשיו, אתה יודע מה זה אומר באנגלית, אבל תכניס את זה לקאנג'י ובסופו של דבר אתה מקבל "אבא גדול"! זה פשוט לא עובד.

אני בטוח שאתה זוכר שקאנג'י הן הדמויות היחידות שיש להן משמעות כמו גם צליל. והיופי שלהם אומר שהם מה שרוב האנשים רוצים עבור הקעקועים שלהם. אבל שימו לב: מלבד היותם פופולריים, הם יכולים להיות גם המסוכנים ביותר!

בואו נראה אם ​​נוכל למצוא כאן תבנית: הסתכלו היטב על הדוגמאות למעלה. מה הם מתקשרים – מושגים קונקרטיים או רעיונות מופשטים? האם אתה יכול לראות את הקושי שהיה למתרגמים? די קל לגלות את הקאנג'י של "דרקון", "סמוראי", "אהבה" או כל רעיון קונקרטי אחר. אבל לך על כל דבר עם משמעות אידיומטית ומי שמנסה לעזור לך לתרגם את זה יקבל כאב ראש גדול!

רק רעיון, אבל מה דעתך על ההצעה הזו: במקום לנסות לכפות יתד אנגלית עגולה לתוך חור יפני מרובע, למה שלא תמצא ביטוי יפני אמיתי שאתה אוהב ותשיג את זה במקום? בושידו (דרך הלוחם) ונינג'וטסו (אמנות ההתגנבות) הם שתי דוגמאות טובות למונחים יפניים אמיתיים שיעשו קעקועים נהדרים.

4. השם שלך ביפנית

כפי שאני בטוח שאתה זוכר ממחנה האתחול היפני שנמשך 2 דקות, קטאקנה הם הדמויות המשמשות בדרך כלל לכתיבת מילים ושמות לועזיים. לכן, אם אתה רוצה לעשות קעקוע של שמך, מבחינה טכנית אלו יהיו הדמויות שתבחר. אבל אני מנחש שכמו רוב האנשים אתה רוצה השם שלך כתוב בקאנג'י.

בצעו חיפוש מהיר בגוגל ותוכלו למצוא מספר אתרים המתמחים בתרגום שמות לקאנג'י. בעיקרון ישנן שתי שיטות שונות שהאתרים הללו משתמשים בהן, אז בואו נסתכל עליהן כאן.

תרגום המשמעות

שיטה זו כוללת מציאת המשמעות המקורית של השם האנגלי, ולאחר מכן חקר המקבילה לקאנג'י.

למשל, שמי מקורו ביוונית ופירושו "מוכתר". מי שמוכתר הוא המלך, אז יכולתי לתרגם את שמי לקאנג'י למלך ולקרוא לעצמי אוסמה. (אולי קצת יומרני – ודומה באופן מטריד לשמו הפרטי של מר בן לאדן!)

תרגום הסאונד

זה הרבה יותר קשה! דפדף במילון ותמצא חבורה של קאנג'י שניתן לשלב כך שיישמע כמו שמך. אבל צליל זה לא הכל: זכרו שגם לקאנג'י יש משמעות. למעשה, זה אפילו יותר מורכב מזה! הקפד לבדוק כל אחד מהגורמים הבאים עם כל מי שמתרגם את שמך כמו שימוש בשיטה זו:

1. נשמע – זה נשמע כמו השם שלך או לא? ראיתי את השם שלי "מתורגם" באתרים מסוימים כדי להישמע כמו סטפן. בושה השם שלי (סטיבן) נאמר למעשה כמו סטיבן!

2. און-יומי וקונ-יומי – כן, עוד מילים טכניות! אבל אל תיבהלו – קל להבין אותם: בעיקרון, לקאנג'י יש שני סוגי קריאה. סוג אחד, on-yomi, הוא הצליל הסיני המקורי שלהם. השני, קון-יומי, הוא הצליל היפני בלבד שלהם. מה לצפות הוא ש(כמו שמן ומים) על-יומי וקון-יומי לא מתערבבים. השתמש בכל קריאת ה-on-yomi או כל קריאות ה-kun-yomi כדי להשמיע את הצליל של שמך.

3. מַשְׁמָעוּת – האם לקאנג'י יש משמעות טובה ביחד? עכשיו, זה יכול להיות מאוד קשה למצוא קאנג'י שנשמע נכון ובעל משמעות טובה, אז אולי תצטרך להתפשר מעט על אחד מאלה.

4. גברית או נשית – אני מניח שזה יותר כמו תת-קטגוריה של משמעות, אבל זה משהו שאתה צריך לבדוק כדי למנוע מבוכה. לדוגמה, בעוד ש"יופי אסיאתי" עשוי להיות שילוב נהדר לאישה, יש לי הרגשה שרוב הגברים לא ישמחו יותר מדי מכך שזה ייכתב לצמיתות לתוך העור שלהם!

5. אם יש ספק, בדקו!

ראשית, השתמש בידע החדש שלך ביפנית כדי לשאול כמה שאלות קשות לאמן הקעקוע שלך או ל"מומחה הקאנג'י" שלך. אם אתה מרגיש שהם לא יודעים על מה הם מדברים, אתה כנראה רוצה לחפש במקום אחר.

לאחר מכן, לפני שתבצע משהו קבוע, השתמש במילון מקוון כדי לבדוק אם היפנית באמת מתכוונת למה שאתה רוצה. אולי לא תוכל להזין יפנית בעצמך, אבל אתה יכול להעתיק ולהדביק תווים מאימייל או מדף אינטרנט ולראות מה המשמעות שלהם.

לבסוף, אם התמזל מזלכם להכיר מישהו, שאל יפני מה הוא חושב. ההבעה המבולבלת שלהם עשויה לומר לך שמצאת "אבא גדול" אחר!

בצע את העצה הזו ותימנע מהמלכודות המסוכנות ביותר של קעקועים יפניים ותעשה קעקוע קאנג'י שאתה יכול להיות גאה בו.


Source by Stephen Munday

About admin

Check Also

יש לך קעקוע? אתה עלול להיות בסיכון לסרטן

האם יש לך כרגע קעקוע או שוקל לעשות? אז כדאי לקרוא על ההשפעות של השגת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments