חשיבותם של תכשיטים בחיי היומיום שלנו

תכשיטים מסווגים תחת שתי תת חלוקות, עכשוויות ומסורתיות, כל אחת מציגה עיצובים מושכים ומושכים את העין. שתי הקבוצות הקלאסיות מציגות תכשיטים המורכבים מאבני חן יקרות, זהב, כסף, מתכות אחרות וחומרים טבעיים.

המטרה העיקרית של לענוד תכשיטים כחלקי קישוט היא להיראות יפה ומגמה זו אינה מוגבלת לתקופה האחרונה אלא מימים ימימה, שכן תכשיטים קושרו לנשים למען היופי האישי שלהן. המקור מתוארך לתקופות קדומות כאשר חרוזים וקונכיות שימשו כקישוטי גוף, בעוד עצמות, עץ, חט פילים ואבני נוי נחצבו ונחרטו כדי לייצר חפצים אטרקטיביים.

היה להם שימוש נרחב, החל משימוש פונקציונלי כמו הצמדת בגדים או סמלי סטטוס וקישטו את האדם מכף רגל ועד ראש. עם זאת, בימינו הביקוש הגובר לתכשיטים גרם לבעלי מלאכה להיות יותר יצירתיים ופריטים מדהימים בזהב, כסף, פלטינה ואבני חן הציפו את השוק במגוון סגנונות ועיצובים. הפריטים העיקריים כוללים שרשראות, קמיעות, צמידים, צמידים, עגילים, טבעת באף, צמידי רגליים, כדי לציין כמה.

כיום, עיצובי התכשיטים אינם מבוססים רק על המתכות המסורתיות, אלא פריטי התכשיטים העכשוויים חושפים מכלול של חומרים החל מחוט, אבן מבולבלת ואלמנטים פחות מוכרים אחרים. הם יוצרים פריטים סבירים וזולים הפופולריים בקרב המונים ומשמשים כאביזרים כדי להדגיש את המראה של הלובש. הפונקציות הרבות של תכשיטים זוכות להכרה נרחבת. הוא עדיין משמש כצורה של מטבע ומפגין את השפע של הבעלים. השימוש הפחות מוכר כולל אבזמים, אבזמים, סיכות או סיכות, כמו גם קמעות שנענדים בעיקר כדי להדוף השפעות רעות, על פי אמונות תפלות עתיקות.

מהתקופות העתיקות, מגמת צבירת העושר באמצעות רכישת תכשיטים נמשכת עד היום. מאמינים שהדבר נובע מהעובדה שדפוס זה של אחסון תכשיטים הוא מקור לביטחון עתידי מפני נפילה כלכלית או מקרים בלתי צפויים אחרים כאלה. חתונה במדינות אסיה עדיין מתרכזת סביב מתנות וחילופי תכשיטים בין שני הצדדים מה ששוב מחזק את תופעת שיקולי הביטחון. במדינות מסוימות, זהו נוהג ידוע למסחר מסחרי בעוד שבמדינות אחרות, תכשיטים, במיוחד קישוטי זהב, מסמלים קשר קבוצתי וענידת טבעת מסמלת את מצבם המשפחתי של אנשים.

טוהר הזהב האמריקאי או האירופי מצוין בקראט. בעוד שלתכשיטי הזהב האמריקאיים יש לפחות 10K טוהר, הקישוטים האירופיים מתרכזים סביב 9K טוהר. באסיה, המזרח התיכון ואפריקה, תכשיטי הזהב בטוהר הגבוה ביותר של 22K או 24K נפוצים בעיקר. מתכות יקרות אחרות, כמו מגוון התכשיטים מסגסוגת פלטינה, הן בעלות 90% ו-95% טוהר בעוד שתכשיטי כסף ידועים בעיקר כתכשיטים מכסף סטרלינג.

תכשיטי תלבושות מורכבים בעיקר מפריטים עשויים אמייל, חימר טבעי, נירוסטה, זכוכית וחומרי גלם דומים אחרים. גם שרשראות, עגילים, צמידים וחגורות וכו' עשויים מחרוזים פופולריים מאוד, במיוחד בקרב הדור הצעיר. שרשראות וצמידים עשויים בגדלים שונים של חרוזים היו פופולריים מאוד במהלך התקופה הוויקטוריאנית, עם זאת, סוגי תכשיטים אלה תמיד היו באופנה במדינות אפריקה. מגמה זו עשתה פריצות חדשות גם במקומות אחרים בעולם.

ידוע כי פריטי תכשיטי אספנים מופקים מעבודת יד מעולה של צורפים וצורפים. מצנפות וטבעות מיהלומים מסנוורים כבשו את השוק במשך זמן רב, במיוחד במעמד האמיד. אבנים יקרות, מלבד יהלומים, כגון אמרלד, ספיר, אודם, ג'ייד וקוורץ וכו', שימשו גם ליצירת ועיצוב מגוון מרהיב של פריטי תכשיטים אטרקטיביים.


Source by Roberto Sedycias

About admin

Check Also

תכשיטי כסף סטרלינג 925 – סוגי תכשיטי כסף סטרלינג בעבודת יד

15 דורות של תרבות צורפות כסף שנמצאו בנפאל ובטיבט יצרו מבחר עשיר של דגמים איכותיים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments