חתונות קראלה נאיר

טקס חתונה של קראלה נאיר הוא פשוט מאוד. הטקס אורך רק כמה דקות. אבל לפני כן יש כמה טקסים שיש לעקוב אחריהם. חודש המלאייה צ'ינגאם נחשב לחודש המשמח ביותר לעריכת החתונות. בדרך כלל נמנעים מהחודשים של מידהונאם, קרקטאקאם וקאני. נישואים מסורתיים של קראלה נאיר מתנהלים עם השלבים הבאים.

התאמת הורוסקופ

הצעת נישואין מתקדמת עם התאמת ההורוסקופ. למרות שבעולם המודרני, מעטים אינם מאמינים בתיאוריה הישנה הזו של התאמת הורוסקופ לנישואים מאושרים ומתמשכים, רבים אחרים עדיין מאמינים בחשיבה של אבותיהם והם לא היו רוצים לקחת סיכונים בחיי ילדיהם, לוותר על הצעד הזה. כיום יותר נישואים מסודרים דרך אתרי השידוכים המקוונים, ולרבים מהאתרים הללו יש מתקנים להתאמת הורוסקופ באתרים שלהם.

לפגוש את הילדה (פננו קאנאל)

לאחר התאמת ההורוסקופים, הילד והוריו או זקנים אחרים מגיעים לראות את הילדה באופן רשמי. זה יכול להיות רומן פשוט או חגיגה גדולה, שבה החתן והכלה לעתיד ובני משפחותיהם מסכימים לנישואין.

פגישה עם משפחתו של הילד (Veedu Kanal)

הוריה של הילדה גם מבקרים את משפחתו של הילד כדי לדעת יותר עליו ועל משפחתו, היכן בתם הולכת לבלות את שארית חייה. מנהג זה נקרא Veedu Kanal.

אירוסין (Vivaha Nischayam)

לאחר ששתי המשפחות יהיו מרוצות מהברית, הנישואין יוכרזו רשמית בנוכחות הזקנים והחברים הקרובים, הנקראת "ויוהה נישאים". זה עשוי להיות עניין פשוט או חגיגה גדולה, לפי רצונם ונוחותם. בחלק מהאזורים מחליפים את טבעות הנישואין במהלך התפקוד הזה, ובחלקים אחרים מתבצעת החלפת טבעות במהלך טקס הנישואין.

איאנה (יום לפני החתונה)

בערב שלפני החתונה מתאספות המשפחות והחברים הקרובים של החתן והכלה כאחד, בבתיהם, כדי לברך אותם. תיערך עבורם ארוחת ערב מסורתית. הכלה תהיה לבושה באחד מהסארים הטובים ביותר שלה, תכשיטים, וידיה יהיו מקושטות במהנדי. מהנדי אינו טקס מסורתי של חתונת קראלה נאיר; זהו נוהג חדש שאחריו מקהילות אחרות.

Namaskaram (ברכה מהזקנים)

ביום החתונה, הזקנים לוקחים את ה"תאלי" הקדוש (mangalyasutra) למקדש כדי להתברך. התאלי הזה הולך להיות קשור על צווארה של הילדה על ידי החתן ביום החתונה המסמל את הנישואין. לאחר קבלת ברכות זקניה בנגיעה ברגליהם, נלקחת הכלה למקום החתונה, עם בני משפחתה וחבריה. זה יכול להיות מקדש, או בית אבותיה, או מנדאפ קליאנה.

Thalikettu ו-Pudavakodukal (חתונה)

ביום החתונה מגיעים החתן ומשפחתו למקום החתונה. בדרך כלל זה מסודר במקומה של הילדה. הם מתקבלים בטקסיות בעיצומה של המוזיקה המסורתית (נדאסווארם ​​ותאייל). אחיה של הכלה רוחץ את רגליו של החתן על קרש עץ והדודות מבצעות אראטי (פוג'ה) ומקבלות אותו. החתן ואנשיו מלווים על ידי הנערות הצעירות האוחזות במנורות הפליז המסורתיות. הילד יושב במנדאפ בצד ימין של החופה המעוטרת. לאחר מכן, הכלה מלוה למנדאפ בתוך המוזיקה המסורתית ותופסת את מקומה מול מזרח, כשהחתן מופנה אליה. ברגע המשמח (מוהרתם) הכלה קושרת את ה"תאלי" על צווארה, בחוט צהוב מקודש, לקול תופים, ומעניקה לה סארי במתנה. טקס זה נקרא Thalikettu ו-Pudavakodukkal. אמו גם קושרת לה שרשרת, ומקבלת אותה כלתה. החתן והכלה מחליפים זרים. לאחר מכן אביה שומר את ידה של בתו ביד החתן, מוסר אותה לחתנה בזיווג קדוש. טקס קדוש זה נקרא קניאדן. אוחז בידה, החתן מקיף את האש שלוש פעמים.

הזוג הנשוי הטרי ייקח יחד את ברכות הוריהם וזקניהם ולאחר מכן יובאו לחדר ולתת חלב ובננה על ידי אמה וקרוביה של הכלה.

לאחר טקס החתונה האורחים יבואו לאחל להם מתנות. אז יינתנו להם משתה מפואר בשם "סאדהיה". זו תהיה ארוחת צהריים צמחונית מסורתית עם מגוון מנות ופייסאם, המוגשת על עלה פלנטיין.

Gruhapravesham

בשעה מבורכת לוקח החתן את כלתו בליווי אנשיו, ומעטים מבני משפחתה של הילדה, לביתו. מקבלים שם בטקסיות. הכלה נכנסת לבית, מחזיקה בידה את מנורת הפליז המסורתית ומחזיקה את רגלה הימנית פנימה. לאחר זמן מה חוזרים אנשי הילדה הביתה ומשאירים אותה בביתה החדש.

קבלה

בחלק מהמשפחות, הם עורכים מסיבת קבלת פנים בצד של הילד, שם מוזמנים חבריו וקרוביו, כדי לפגוש את הזוג הטרי. רבים מהם מגיעים עם מתנות לברך אותם. בדרך כלל זה יהיה מסודר בבית מלון. במהלך תקופה זו מוגשת לאורחים ארוחת ערב מפוארת.


Source by Lakshmi Menon

About admin

Check Also

בחירת קריירה

אסטרולוגיה הודית היא מדע אלוהי. זה עוזר לאדם לא רק בהישגים חומריים אלא גם בהשגת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments