טיפול לאחר ניקוי הגוף וחיוני יסוד

הדבר החשוב ביותר שיש לזכור לאחר ביצוע פירסינג גופך הוא שבעצם נפגעת פצע פתוח, וכדאי שתטפל בו בדיוק כמו שפצע או פציעה כירורגית. כלומר, באותו סוג של טיפול, ניקיון ותשומת לב שהיית עושה לפציעה חמורה כדי לוודא שלא תצטלק או תקבל זיהום. ישנם שני סוגים שונים של פירסינג בגוף: שאינם אוראליים או אוראליים.

טיפול לאחר פירסינג בגוף שאינו אוראלי לא ניתן להדגיש יותר מדי שמירה על ניקיון הפירסינג! זה פשוט לא יכול. פעמיים ביום, כל יום, ללא כישלון. בלי תירוצים. השתמש בסבון אנטיבקטריאלי עדין שאין בו ניחוחות, כגון סבון קרם אנטי מיקרוביאלי Provon® או ניקוי עור טיפולי לסאטן®, שניהם מאושרים על ידי איגוד הפירסרים המקצועיים (APP). המקום הטוב ביותר לנקות את הפירסינג הוא בדרך כלל במקלחת, שם המים החמים יעזרו לך להשתחרר ולהסיר את הקרום מסביב לבסיס התכשיטים שלך. השתמש במקלון צמר גפן או בקלינקס כדי להסיר אותם, ולאחר מכן זרוק את המקלון או הקלינקס. לעולם אל תשתמש במטלית – הדברים האלה מהווים כר גידול לחיידקים וחיידקים! אותו דבר לגבי מגבות רחצה אחרי המקלחת שלך! לאחר מכן, בידיים נקיות, נקו בעדינות את האזור בעזרת הסבון והפכו את התכשיטים כך שהסבון ייכנס לפירסינג ותנו לזה לשבת במשך דקה או שתיים. לאחר סיבובו שוב, שטפו היטב במים חמים וצלולים. הקפד להוציא את כל הסבון כדי למנוע גירוי. השטיפה חשובה מאוד, לכן השתדלו להקפיד מבלי לגרות את האזור. לעתים קרובות זה עוזר לכפות את הידיים ולהטפטף מים על האזור, מכיוון שזרם המקלחת יכול להיות קצת קשה מדי לכוון ישירות על האזור. אל תשכח את ספוג מלח הים שלך לאחר הניקוי, השריית מלח ים עוזרת להוציא כל זיהום וזיהום חודר תוך הרגעת האזור והרגעת כל דלקת שעלולה להיווצר. מערבבים כ ¼ כפית מלח ים עם 8 גרם מים חמים. בעזרת כוס חד פעמית, השרו את הפירסינג שלכם בעשר דקות בפעם הראשונה, וחמש דקות בכל פעם לאחר מכן. אם הפירסינג שלך נמצא במיקום שמקשה על זה, החל את הפתרון בעזרת ספוגי צמר גפן, טישו או מוצר חד פעמי אחר שהוא רך ונקי. לעולם אל תשתמש במטלית, מטלית או כל פריט אחר שעומד לעשות שימוש חוזר. תמיד יבש את הפירסינג שלך בכדורי צמר גפן, ספוגי צמר גפן או טישו – אל תשפשף אותם, טפח עליהם. זה מפחית גירוי וקריעה אפשרית של העור ועוזר לקדם ריפוי. למרות שזה נראה כצעד מינורי, שמירה על יבש הפירסינג שלך היא למעשה חלק חיוני של טיפול לאחר פירסינג מכיוון שהיא מפחיתה את ההזדמנויות של חיידקים להתרבות (הם אוהבים מקום חם ולח לשחק). אם אינך בטוח בנוגע לערבוב מלח הים שלך כהריה או שזה לא נוח מדי, יש בשוק חלופה חדשה שהיא פחות מבולגנת וניידת. H2Ocean® Piercing Aftercare Spray הוא תמיסת מלח ים מעורבת מראש המכילה ליזוזים, אנטיבקטריאלי טבעי ועדין לעור. פשוט לרסס אותו על האזור ולתת לטפטוף יבש; זה קל לשימוש בגלל מערכת אספקת האוויר הדחוס המוגנת בפטנט שלה המייצרת ערפל דק. מוצר זה מובטח לרפא פירסינג טבור תוך חודש וחצי בלבד אם משתמשים בו באופן קבוע ומומלץ מאוד על ידי קהילות פירסינג רבות כמו BME ומגזין Prick. H2Ocean® מגיע גם בגודל נייד לכיס או לארנק שלך, מה שהופך את ניקוב הפירסינג מחוץ לבית לקל יותר. X-pressions Piercing Aftercare Spray זמין גם עבור פירסינג בגוף או דרך הפה והוא פתרון אנטי בקטריאלי עדין עם מים מטוהרים בתרסיס משאבה שאינו אירוסול עם טעם נעים מנטה. פעם ביום (לא בתדירות גבוהה יותר, כיוון שתעצבן את האזור ללא צורך), בדוק שהקצוות של תכשיטי הפירסינג שלך דפוקים היטב. אבל קודם כל שטפו את הידיים בסבון אנטיבקטריאלי. ועכשיו, כמה "אל תעשה"

 • לעולם אל תניח מי חמצן או אלכוהול על פירסינג – הם מתייבשים מדי ויעכבו את ההחלמה.
 • לעולם אל תשתמש בנאוספורין על פירסינג – זה יכול למעשה ללכוד חיידקים. קרא את התווית; הוא למעשה אומר, "לא עבור פצעי ניקוב". נחש מה? פירסינג הוא פצע ניקוב.
 • לעולם אל תסיר את תכשיטי הפירסינג שלך לפני שהפירסינג נרפא לחלוטין, מה שעשוי להימשך חודשים או עד שנה. אם אתה חושד בדלקת פירסינג, פנה קודם לרופא המטפל או לרופא המטפל שלך.
 • אל תישן על הפירסינג שלך עד שתסתיים שלב ההחלמה הראשוני.
 • אל תלבש בגדים צמודים על הפירסינג שלך בשלב ההחלמה הראשוני.

טיפול לאחר פירסינג דרך הפה במהלך שלוש עד שישה השבועות הראשונים לאחר פירסינג דרך הפה, שטוף את הפה שלך עם חומר אנטיבקטריאלי לאחר כל ארוחה כדי להרוג חיידקים ולוודא שלא יישארו חלקיקי מזון זעירים סביב הפירסינג שלך רק מחכים להתגבר ולהפוך לבעיות. יותר מאוחר. ישנם מספר מוצרים מצוינים בשוק לכך, כולל ביוטין המומלץ על ידי APP ושטיפת שיניים Tech2000; לאלה יש את המרכיבים הנכונים ויש להם את הכוח הנכון לבצע את העבודה מבלי להיות חזק מדי. אל תטרח עם מי פה, כי זה לא מספיק חזק בשביל לעשות שום דבר מלבד לכסות את הריח הרע שלך, וזה לא יהיה הרבה נחמה כשיש לך נפיחות ורכה של רך בגלל טיפול לא תקין. ניתן גם להשתמש בשטיפה אנטיבקטריאלית מסחרית, אך לדלל אותה כך שלא תהיה חזקה מדי. אם הלשון שלך מפתחת מראה לבנבן או צהבהב, שטיפת הפה שלך חזקה מדי ותאט את ההחלמה. שטיפות מלח ים … אההה! מערבבים את תמיסת המים החמים המוכרים של 8 גרם מים עד ¼ כפית מלח ים וסחטו זאת בפה למשך 15-20 שניות לאחר שתייתם כל דבר אחר מלבד מים ולאחר עישון. זה לא רק עזר לריפוי, אלא יכול להרגיע מאוד את האזור הנקב. אם פירסינג הפה שלך כואב או נפוח, אתה יכול למצוא הקלה מסוימת על ידי מתן אפשרות לקרח כתוש להמיס בפה. ארטיקים, גלידה וכדומה עובדים גם הם, אך יהיה צורך לעקוב אחריהם, כמו כל דבר אחר, עם שטיפת מלח ים (או H2Ocean®). מברשת, מברשת, מברשת אתה יכול לשמור על הלשון והניקוב שלך נקיים ככל שתרצה, אך אם לא תצחצח היטב את השיניים, עדיין יהיו לך מיליוני חיידקים בפה. נסה לצחצח שיניים שלוש פעמים ביום במהלך השבועות הראשונים של הריפוי. קנה מברשת חדשה עם זיפים רכים שתהיה עדינה לפירסינג שלך. אל תשתמש במברשת שכבר השתמשת בה לפני הפירסינג שלך, מכיוון שהיא תחבא חיידקים ישנים. כדאי גם לצחצח בעדינות את הכדורים בקצות התכשיטים הפירסינג שלך כדי למנוע הצטברות טבעית של רובד על התכשיטים שלך. "אל תעשה" פירסינג דרך הפה

 • אין לעשן, ללעוס מסטיק או להשתמש בריח או לשפשף במהלך תקופת ההחלמה; אלה מגבירים את הסיכון לחדור זיהומים אסטרונומית.
 • אל תשחקו עם התכשיטים החודרים או תלחצו על השיניים; זה יכול לגרום לפיצוח אמייל השן שלך.
 • אין לעסוק בפעילויות כלשהן, כולל נשיקות, שמחליפות נוזלי גוף במהלך תקופת ההחלמה הראשונית של מספר שבועות.

טיפים כלליים לשיפור הצלחת הריפוי טיפול פירסינג נכון הוא הסיבה העיקרית לשינוי הגוף שהוחלם בהצלחה, אך גם בריאותך הכללית ועד כמה אתה מטפל בעצמך היא גורם תורם. אם אתה מוזנח או שהמערכת החיסונית שלך נפגעת, לא תבריא באותה מהירות ואתה תהיה מועד יותר לזיהום. מסיבה זו, עליך לזכור כמה דברים בכל פעם שיש לך פירסינג כלשהו על מנת לסייע להבטיח שאמצעי הטיפול הפירסינג שלך יקבלו את הסיכוי הטוב ביותר להצלחה:

 • שתו הרבה נוזלים, במיוחד מים. שמונה כוסות ביום לכל הפחות.
 • לפחות שמונה שעות שינה בלילה
 • נסה להגביל את כמות הלחץ בחייך
 • תוספי ויטמין C ואבץ המסייעים להאיץ את תהליך ההחלמה
 • הרבה פירות וירקות, ומולטי ויטמין במידת הצורך
 • אם הכאב מפריע לך, קח איבופרופן. אם נוח לך, פחות סביר שתתעסק בפירסינג.

סימנים של בעיות אפילו לאחר טיפול פירסינג מעולה, תופיע קצת נפיחות באתר של פירסינג לכמה ימים. תהיה לך גם הפרשה ברורה ומימית ואולי דימום קל. הדימום בדרך כלל ייפסק תוך 24 שעות, בעוד שהפריקה עשויה להימשך מספר ימים או שבועות. זהו פשוט ניקוז של הפצע ובעצם מסייע במניעת זיהום חודר. סימנים לכך שהפירסינג בבעיה כוללים:

 • פריקה שהופכת לעבה יותר באופן ניכר וצבעה צהוב או ירוק. זהו סימן או זיהום וצריך להיבדק על ידי רופא.
 • דלקת שנמשכת יותר מכמה ימים, עם אדמומיות וגירוי. פנה לאיש המקצוע שלך או לרופא.
 • פסים אדומים מאתר הפירסינג וחום, יחד עם כאבי גוף. פני לרופא שלך.
 • כוורות, אדמומיות, גירוד וגירוי סביב הפירסינג, מה שעשוי לסמן תגובה אלרגית לתכשיטי הפירסינג. איש המקצוע שלך יכול לנסות להחליף אותו במתכת חלופית.
 • קשיי נשימה או צפצופים לאחר הפירסינג, או תחושה שהפה או הגרון שלך מתנפחים. חפשו מיד טיפול חירום!

אז כמה זמן לוקח כל הריפוי הזה? אם תבצע את טיפול הפירסינג שלך כראוי, פירסינג הגוף שלך יחלים בצורה נקייה וישאיר לך פירסינג חדש ויפה ללא צלקות, נדידות או קלואידים. אולם הזמן שנדרש כדי להשיג זאת ישתנה בהתאם לסוג הפירסינג. מסגרות הזמן הכלליות המפורטות להלן הן רק לעיון. כל אלה תלויים בתגובת הגוף האינדיבידואלי שלך, בכמה לחץ אתה נתון ובאלף משתנים נוספים. עורק או גבה: 6 – 8 שבועות
איברי מין: 4 שבועות – 4 חודשים
Labret/Lip: 6-8 שבועות
טבור: 6 – 18 חודשים
פטמה: 3 – 6 חודשים
נחיריים: 3 חודשים – שנה
מחיצה: 6 – 8 שבועות
לשון: 4 – 6 שבועות
סחוס: 3 חודשים – שנה אחת כתב ויתור: כל המידע על טיפול לאחר פירסינג המסופק כאן הינו למטרות מידע בלבד. היא לא נועדה להוות קו מנחה לטיפול לאחר פירסינג בגוף, אלא נקודת מוצא בקבלת החלטה מושכלת הנוגעת לנקב גוף. אם יש לך שאלות או להמשיך עם פירסינג גוף, אנא הקפד לדון בהליך עם איש מקצוע רפואי או פירסינג ולקבל הנחיות טיפול פירסינג מלאות ומובנות באותה עת. הוצאה לאור Evaluseek אינה אחראית לדיוק התוכן הזה, המבוסס על הקונצנזוס הכללי של הקהילה הנוקבת, המתפתחת ומשתנה ללא הרף. מאמר זה בנושא "טיפול פירסינג הגוף והיסודות היסודות" הודפס מחדש באישור.
זכויות יוצרים © 2004 הוצאת Evaluseek.


Source by Lucy P. Roberts

About admin

Check Also

טבעות בטן בטוחות יותר מתמיד

טבעות בטן הן כבר לא אחד הפירסינג המסוכנים ביותר שיש. טבעות בטן הרוויחו הכי הרבה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments