טיפול קעקוע: 7 נהלים חיוניים

ראשית, הקשיב תמיד לעצות שנתן לך על ידי אמן הקעקועים שלך לאחר הטיפול בקעקוע שלך. הקפד לשאול מהם הליכי הטיפול לאחר כל תהליך הריפוי של הקעקוע שלך.

לְפָפָה

בדרך כלל אמן הקעקועים ימרח משחה ותעטוף את האזור המקועקע לפני שאתה עוזב את הסלון, כדי לסייע במניעת זיהום הקעקוע. זיהום יכול להיגרם על ידי ידיים מלוכלכות, בגדים מלוכלכים וכל חיידק מוטס שמותר להגיע לאזור הגלם. קיימות שתי רכבות מחשבה בין אמני קעקועים בעת עטיפת הקעקוע.

  1. האמן משתמש בגזה המאפשר לקעקוע לנשום שהוא חיוני לתהליך הריפוי. עם זאת, מכיוון שקעקועים טריים בוכים דם ונוזלי לימפה זה עלול לחלחל דרך הגזה ולבגדים שלך. כמו כן לפעמים הגזה נתקעת בקעקוע כך שכאשר תוריד את הגזה ייתכן שיהיה עליך למרוח ספוג רטוב (מושקה) כדי לרכך את האזור לפני ההסרה, כך שאף אחד מצבע הקעקוע לא יוסר.
  2. האמן משתמש בניילון נצמד/עטיפה אשר מונע מהדם והנוזלים לחלחל לבגדיך ולא נדבק לקעקוע. החיסרון הוא שקעקועים צריכים לנשום ולכן עליך להשאיר את עטיפת הניילון/הסרט רק לא יותר משעתיים. אם מזיעת גוף מתרחשת מתחת לניילון הנצמד/העטיפה הדבר יגרום לחיידקים להתפתח ולהוביל לזיהום הקעקוע.

כְּבָסִים

עם הסרת העטיפה יש להתקלח ולשטוף את האזור המקועקע במים חמים וסבון אנטיבקטריאלי או מיקרוביאלי לא ריחני כמו פרובון. השתמש רק באצבעותיך כדי לשטוף בעדינות משחה, דם ונוזלים ואל תשתמש במטלית כביסה. מטליות הכביסה קשות מדי לפצע ועלולות לגרום לדימום של הדיו. לייבש את האזור (לא לשפשף) בעזרת מגבת נייר או מגבת נקייה.

מִשְׁחָה

במשך 3 עד 5 ימים, פעמיים ביום, מרחו משחת ריפוי אנטיבקטריאלית כגון Bepanthen או קרם עשיר בוויטמין A ו- D. אל תשתמש בזלין, לנולין, אלכוהול, תחליב קלמין או ניוספורין, מה שעלול לגרום לנפיחות אדומות שיכולות להסיר את הדיו בקעקוע שלך. בעיקרון השתמש רק במשחות נטולות ריח ואין בהן כימיקלים שיכולים לפגוע בקעקוע שלך. בעת מריחת המשחה, נדרשת רק שכבה דקה, היא צריכה להשאיר את הקעקוע לח אך לא רטוב, אז המתן 10 דקות כדי לאפשר למשחה להיספג בעור ולנגב כל עודף משחה. אתה רוצה שהקעקוע יהיה לח אבל גם לנשום כדי לסייע במניעת גירוי רב מדי של העור.

בגדים

לבשי בגדים רופפים שלא יתחככו בקעקוע. בגדים צמודים עשויים להסיר את שכבת העור המגנה מעל הקעקוע מה שיגדיל את זמן הריפוי ויכול להסיר צבע מהקעקוע ואולי לגרום לזיהומים. יש לשטוף קודם כל בגדים חדשים לפני השימוש, שכן בבגדים חדשים רבים יש כימיקלים רעילים בהם ויכולים להיות עודפים של צבע.

לחות

לאחר היום החמישי אתה צריך להרטיב את הקעקוע למשך כשבועיים. הצעה תהיה להשתמש בקרם טיפול נמרץ Keri או וזלין. אל תחבשו מחדש את הקעקוע, כיוון שהתחבושת עלולה להיצמד לקעקוע עם הסרתו וגם להסיר דיו מהקעקוע. אם יש צורך לחבוש מחדש בגלל סביבת העבודה שלך פנה לייעוץ מאמן הקעקועים שלך.

שמש ומים

3 עד 4 השבועות הראשונים הם זמן קריטי לשמירה על מראה ואריכות ימים של הקעקוע שלך. הרחק את הקעקוע שלך מאור שמש ישיר מכיוון שהוא גורם לדהייה. לוקח כשלוש דקות רק לשרוף את הקעקוע שלך מכיוון שהעור כל כך רגיש. לאחר שהקעקוע נרפא לחלוטין ואתה יוצא לאור השמש הישיר, יש למרוח תמיד קרם שמש של 30 SPF כדי להבטיח שהקעקוע לא ידהה. אל תעשו מים בקעקוע שלכם – אין לשחות במי מלח, בריכות, ספא, ג'קוזי או לאפשר לקעקוע שלכם להכות במים במקלחת.

גריפה וקילוף

מיום 3 עד 10, הקעקוע שלך עלול להיגרד או להתקלף. מרחו דחיסה לחה חמימה על הגלדה למשך 5 דקות, 2-3 פעמים ביום, כדי לרכך את הגלדה ולאפשר לה ליפול מעצמה. אל תקטוף את הגלדה. השתמש רק בקרם לחות לקילוף העור ולא לגרדים, תן לגרדים להתייבש. אם הגירד מגרד עזבו אותו, אל תקטפו אותו! טפח על האזור כדי לשלוט עם הגרד ביד במקום זאת.


Source by Kathy Renel

About admin

Check Also

טבעות נישואין מקועקעות – איך להיפטר מקעקעי טבעות נישואין

רוב הזוגות שעשו קעקועים של טבעת הנישואין על אצבעותיהם מגלים לעתים קרובות בדרך הקשה שאולי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments