ילדים צורחים משגעים אותך? ארבעה כללים שיעזרו לך לשמור על שפיותך!

לעתים קרובות אשמע הורים אומרים, "אני פשוט מתעלם מהבן כשהוא מתפרץ או צורח."

למרות שעשויים להיות מקרים שבהם זה מתאים, זה לא מתאים כאשר הבן פחות מגיל 5 שנים! למה? כי ילדכם צריך לקבל הדרכה בהתנהגות נכונה ומקובלת. לצרוח כדי לקבל את הדרך שלך זה לא ראוי או מקובל! אם הילד שלך צורח לקבל משהו, יש סיבות שהוא עושה את זה ואני מזהיר אותך, אולי אתה לא אוהב אותם!

ראשית, ילדכם לימדו לצרוח. נכון, לימד. אני יודע שזה לא נעים ואני יודע שלא עשית את זה בכוונה, אבל תסבול איתי…זה נכון, לימדת אותו לצרוח! כאשר תינוקות מתחילים לזכות בעצמאותם הם מפתחים טעם אישי למאכלים, לאנשים, לסביבה שלהם ואפילו למצבים. במילים אחרות, הם מתחילים לדעת מה הם רוצים בחיים. הבעיה? יש להם מספר מוגבל של דרכים לתקשר את מה שהם רוצים כי הם עדיין לא שלטו בשפה. אז מה הם עושים? הם מנופפים בזרועותיהם, הם בועטים ברגליים, הם מצביעים, הם עושים רעש, וכשזה לא עובד, הם מתגייסים, ופולטים צרחה מקפיאת דם. איכס!

מה אתה עושה?

נחש מה??? אמא באה בריצה ולעיתים קרובות גם אבא ואחות! אז הילד צורח יותר. אם הם רוצים משהו אחר? הם שוב צועקים. הבעיה היא שאם אתה מגיב לצרחה הזו על ידי תנועה מהירה יותר, היא תיפסק זמנית. זה ייפסק עד שהילד יחליט שהוא רוצה משהו אחר. במציאות, תגובה על ידי תנועה מהירה יותר תחמיר את הצרחות! שוב איכס, נכון? הילד יתנה אותך לזוז קצת יותר מהר ואז? לאחר מכן, אתה מתחיל לצפות את הצרכים של הילד כך שהוא לא יצרח כלל. האם המילה משרת עולה כאן בראש? שגוי! די מהר הילד צורח על הכל והוא רואה שזה עובד הרבה יותר טוב מהשפה החדשה שהוא לומד אז הוא צורח במקום מדבר! אאוץ! הדבר הבא שאתה יודע, אמא ואבא צורחים אחד על השני כדי שהצעקות ייפסקו. נשמע מוכר?

האם אתה רוצה לדעת את החוקים כדי שהטירוף ייפסק? (ראה הגדרה של אי שפיות כאן)

כלל מס' 1 אל תתעלם ממנו.

זה הדבר הראשון שאני שומע הורים אומרים שהם עושים. תפקידך כהורה ללמד ולאמן את הילד התנהגות נכונה. אם אתה מתעלם מהצרחות המגעילות, הילד לא יודע מה ההבדל בין התנהגות מקובלת או לא מקובלת. ילדים צריכים לדעת את הגבולות אם רוצים ילדים שמחים, עצמאיים ואחראים. האם אתה רואה אנשים שמחים צורחים כדי לקבל את דרכם? רק מבוגרים אומללים עושים את זה! אם אתה באמת רוצה שהילדים שלך יגדלו ויכבדו אנשים אחרים, (כולל אותך), אתה צריך ללמד אותם "למה" לצרוח זה חוסר כבוד לאחרים. הם צריכים את ה"למה" מאחורי המשמעת. תאמן אותם לא לצרוח ואז תן להם את הסיבה למה הם לא צריכים לצרוח. זכור לדבר ברמה שלהם. אולי תאמר, "אנשים אחרים לא רוצים לשמוע אותך צורח, זה כואב להם באוזניים. אתה חייב ללמוד לשלוט ברגשות שלך ולשמח את עצמך. כולנו חייבים לכבד את זכויות האחרים כדי להסתדר". מה שאתה באמת עושה זה ללמד אותם לשלוט בעצמם. זה שיעור צעיר בשליטה עצמית. אמא ואבא אולי יכולים להתעלם מצעקות ומהתקפים, אבל האם כולנו צריכים לסבול שהילד שלך צורח? התעלמות היא לא התשובה.

איך אתה עושה את זה?

עכשיו כשאתה יודע למה אתה צריך לאמן את הילד שלך לא לצרוח, איך אתה עושה את זה? אמור לילד בקול רגוע וישר להפסיק להרים את קולו. הנח את האצבע המורה בחוזקה על פיו והנח אותו במקום מהדרך. במשק הבית שלנו אנו משתמשים במדרגה התחתונה של גרם המדרגות שלנו. הילד חייב ללכת לשבת על המדרגה עד שהוא מוכן לשאול בקול יפה מה בדיוק הוא רוצה. הילד תמיד שולט על מסגרת הזמן. זו ההחלטה שלהם להפסיק לצרוח ולבקש יפה. כהורה, אתה שם להכוונה. אתה פשוט עושה להם לא נוח לצרוח. זהו תמריץ עבורם לשנות את ההתנהגות הגרועה של עצמם והוא נמנע ממאבקי כוח. אם הם קמים מהמדרגה והם עדיין צורחים… קח אותם בחזרה והושיב אותם שם שוב ושוב עד שהם מקבלים את זה. אם הם קוראים בשמך ושואלים אם הם יכולים לקום, הסבירו להם בקול נחמד שזו הבחירה שלהם כשהם קמים והם יכולים לקום כשהם ישנו את דעתם ולהחליט לא לצרוח יותר.

כלל מס' 2 היה עקבי.

אם אתה בחנות או בשטח ציבורי. שוב, הניחו את האצבע בחוזקה על הפה שלהם ואמרו, "לא, אסור לכם לצרוח, אתם חייבים להשתמש בקול נחמד ולבקש מה שאתם רוצים". (אם הילד צעיר מכדי לדבר, שקול ללמד אותו סימנים בסיסיים כדי לבקש יפה את מה שהם רוצים. צפו בנושאים עתידיים למידע נוסף על חתימת תינוקות). אם הם ממשיכים לצעוק, עמדו על שלכם ותנו להם משמעת בהתאם לתכנית ההורות בה אתם עובדים כעת. אם לא יצרת את תוכנית ההורות שלך, ייתכן שאין לך דרך פעולה להתנהגות זו. הייתי ממליץ לך להשיג אחד. (בדוק את תוכנית ההורות שלנו, Family by Design) אם אין לך תוכנית, אתה בהחלט תיפול להורות רגשית וזה לא טוב לך או לילד.

כלל מס' 3 אל תצעק על ילדך.

גנדי אמר את זה בצורה מושלמת כשאמר, תהיה השינוי שאתה רוצה לראות באנשים אחרים. זה נכון במיוחד עם הילדים שלך. תהיה מה שאתה רוצה שהם יהיו כי הם יהיו מה שאתה. למד לשלוט בעצמך וברגשות שלך והילדים שלך ישקפו לך את זה בחזרה.

כלל מס' 4 לעולם, לעולם, לעולם, לעולם, לעולם, תיכנע לצרחות.

תפקידך כהורה ללמד את ילדך להיות מודע לאחרים סביבו ולכבד את זכויותיהם. הוא לא מרכז היקום. אנא אל תתייחס לילדך כמו שהוא, אחרת הוא יהיה מבוגר אומלל. אם אתה באמת אוהב אותו, למד אותו להסתדר עם אחרים באמצעות לימוד החשיבות של התנהגות נכונה.

בפעם הבאה שאתה מתפתה להתעלם מצווחות, שאל את עצמך, האם אתה אוהב לשמוע ילד של מישהו אחר צורח כדי לקבל את דרכו? אני חושב שלא.


Source by Michelle Shelton

About admin

Check Also

הליכי הפין יוצאי הדופן – אמנות הפין המפתיעה ביותר

כשזה מגיע לפין של גבר, בדרך כלל אין יותר מדי הפתעות כשמגיע הזמן לחשיפה המינית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments