כיצד ניתן לדעת אם פירסינג שלך נגוע

החלטת על פירסינג גוף, מצאת פירס מכובד ושרדת את הפגישה שלך. עכשיו הפירסינג שלך עושה משהו לא צפוי ואתה חושש שהוא עלול להידבק. האם אלה הם הסימנים הרגילים לריפוי, או שאתה והנקב שלך בדרך לצרות? המשך לקרוא כדי לגלות כיצד לדעת אם הפירסינג שלך נגוע.

בכל פעם שהגוף שלך נפצע – כולל פירסינג – אתה עשוי לראות את חמשת סימני הדלקת: אדמומיות, חום, נפיחות, כאבים ואובדן תפקוד. אלה תקינים ומצביעים על כך שמערכת החיסון שלך פועלת, אך הם יכולים גם להיות סימנים לזיהום. ההבדל הוא עניין של מידה ועיתוי.

תסמינים

הפירסר שלך צריך להגיד לך למה לצפות במהלך הריפוי. אם אתה יודע מה נורמלי, תוכל לזהות בעיות מוקדם. בואו נסתכל על הסימפטומים האפשריים של זיהום:

אדמומיות – זה נורמלי שמניקור חדש יתאדה מעט כיוון שזרימת הדם לאזור מוגברת באופן טבעי. סימנים בטוחים לבעיה כוללים אדמומיות שלא תעלם, אזור אדמומיות מתרחב או פסים אדומים שמתרחקים מהניקוב.

חום – חום מתרחש גם בגלל זרימת דם מוגברת ומעיד על בעיה אם הוא גדל עם הזמן, חם ולא רק חם, או שפשוט לא ייעלם.

נפיחות – נפיחות נגרמת על ידי הצטברות נוזלים. פירסינג דרך הפה מועד במיוחד לכך – פירסינג בלשון יכול להימשך שבוע עד עשרה ימים להתייצב. נפיחות בעייתית אם היא לא יורדת במהירות כצפוי או מחמירה. התכשיטים שלך חייבים להיות ארוכים מספיק בכדי להכיל נפיחות. אחרת, קשה מאוד לנקות, ויש סיכון שהתכשיטים עלולים לחדור דרך הפירסינג ולאבד אותם מתחת לעור.

כאב – זה נורמלי שפירסינג יהיה רך במשך כמה ימים, במיוחד אם הוא נתון לתנועה (למשל לשון, שפה), או מחמיר על ידי לבוש או התנגשות. כאב שמחמיר עם הזמן או שהוא קיצוני מעיד על בעיה.

אובדן תפקוד – אולי אין הרבה עבודה לעשות לגבה, אבל הלשון תואט על ידי פירסינג וזיהום יחמיר את המצב. חלק גוף מנוקב שלא יזוז או כואב מכדי לזוז אינו תקין – ייתכן שיש לך זיהום.

עוד שני סימפטומים

חום/צמרמורת/בחילה

– חום, לפעמים מלווה בצמרמורות ובחילות, הוא סימן מובהק לצרות. או שיש לך זיהום מקומי באתר הפירסינג או זיהום מערכתי חמור יותר (שעלול להיות קטלני). התייעץ עם רופא אם יש לך חום גבוה ו/או מתמשך, צמרמורות או בחילות. אלה אינן תגובות רגילות לפירסינג וייתכן שתזדקק לאנטיביוטיקה.

מוגלה/פריקה – לא כל הפרשה מעידה על זיהום. בשלבים המוקדמים של הריפוי, פירסינג בריא ישחרר לימפה, שהיא רק פלזמה בדם ללא החלבונים הגדולים יותר. זהו נוזל שקוף או מעט צהבהב המתייבש לקרום ומוסר בקלות במים חמים.

מוגלה, לעומת זאת, הוא בהחלט סימן לזיהום. הוא מורכב במידה רבה מתאי דם לבנים מתים וחיידקים. הוא עשוי להיות לבנבן, צהוב, ירוק או אפור, וייתכן שיש לו פסים עקובים מדם וריח. מוגלה צהובה, ירוקה או מסריחה מעידה על זיהום חמור. פנה לטיפול רפואי.

מה לעשות

אם אתה חושב שיש לך זיהום, פנה מיד לפירס הגוף שלך. פירס הם לרוב בעלי ידע רב יותר מאשר רופאים, שיכולים להיות בעלי דעות קדומות כנגד או שאינם מכירים פירסינג. עם זאת, אם אתה חושב שאתה בבעיה או שמצבך מחמיר באופן משמעותי, עליך לפנות לטיפול רפואי. אם אתה מאבד פירסינג, אתה יכול לקבל אותו מחדש – זה לא שווה לסכן את חייך או נזק רציני לרקמות.

סביר להניח שניתן לטפל בזיהומים קלים בבית. אחת התרופות שנבדקו פעם אחת היא השריית מים מלוחים. ממיסים 1 כפית (5 מ"ל) מלח ים בכוס אחת (250 מ"ל) מים חמים (לא כל כך חמים עד שתצרכו את עצמכם) בכוס נקייה, באופן אידיאלי כפלסטיק חד פעמי לכל טיפול. משרים את הפירסינג או מכינים קומפרס עם מטלית נקייה רוויה במי המלח. עשו זאת פעמיים או שלוש פעמים ביום, חמש עשרה דקות בכל מפגש.

הימנע מקרמים או משחות אנטיביוטיות מכיוון שהם לוכדים לכלוך ופסולת ואינם מאפשרים לפירסינג לנשום. אין להסיר את התכשיטים מפירסינג נגוע. זה יכול לאפשר לנקב לאטום, ללכוד מוגלה ולגרום למורסה. שימו לב במיוחד לזיהומים בפירסינג בפנים או דרך הפה – קרבתם למוח הופכת אותם למסוכנים במיוחד.

מְנִיעָה

האסטרטגיה הטובה ביותר היא מניעה; עקוב אחר הוראות הטיפול לאחר הפירסר שלך. הוא ימליץ על ניקוי עדין ולוח זמנים לניקוי. לעולם אל תיגע בפירסינג בידיים לא נקיות. לעולם אל תשתמש באלכוהול, חמצן, מוצרים המבוססים על יוד או סבונים אנטיבקטריאליים קשים. הם הרבה יותר מדי חזקים ויובשים עור, הורגים תאים ומעכבים את תהליך ההחלמה.


Source by Peter Flynt

About admin

Check Also

טבעות בטן בטוחות יותר מתמיד

טבעות בטן הן כבר לא אחד הפירסינג המסוכנים ביותר שיש. טבעות בטן הרוויחו הכי הרבה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments