על חשיבותם של תכשיטים בתרבויות אסייתיות שונות

אסיה היא כנראה היבשת עם התרבות העשירה ביותר בכל רחבי העולם. כל התייחסות לאסיה מצד בני המערב מסמנת אותה כיבשת שבה האמונה הטפלה שולטת והמיסטיקה חיה. האסיאתים מתייחסים לכך בצורה חיובית, עם אמונתם באלים. ישנן דתות שונות באסיה שהופכות אותה להתכנסות של תרבויות התורמות להיסטוריה העשירה שלה.

לא משנה ההבדלים בין התרבויות הללו באסיה, יש משותף אחד בולט באזור. זוהי נוכחותם של תכשיטים, כפי שהם משתמשים בהם בנסיבות שונות. אסייתים מתארים את האלוהויות שלהם כמעוטרות בתכשיטים המבטאים את רצונותיהם ואת מטרותיהם. כמה תרבויות אסייתיות אפילו מרימות את עיטור הגוף בתכשיטים האמורים כדי לרצות את האלים.

האלים רוצים שהעוקבים שלהם יהיו ייצוגיים, ובתרבות הסינית תכשיטים הם אחד ההיבטים ששומרים על רוחם. הפנג שואי, למשל, מסדר את חלקי הבית ומציע קישוטים שונים לבית בצורת פסלים וסמלים למזל טוב. אבנים סיניות מתווספות גם לתכשיטים שיש להם מטרות ספציפיות כמו למזל טוב, בריאות, אהבה או שגשוג בין היתר. הם תורמים לאיסוף התכשיטים, כי הם אסיאתיים במקורם. הסינים מאוד מקפידים על התרבות שלהם, והם מאמינים שאי ציות תגרום למזל רע במשפחה.

התרבות הנוצרית אצילה יותר במעמדה. היא מאמינה שכל החזקה חומרית אינה חשובה וניתן להתעלם ממנה, כל עוד הלב טהור וטוב. האל שהם מאמינים בו גם מלמד אותם לחזור בתשובה ולצום, מה שכולל שיתוף ברכושם האישי עם אחיהם ואחיותיהם הנזקקים. כל תכשיט אסיאתי שקיבל את השם לא זוכה לתמיכה משמעותית.

המוסלמים מאמינים שיש לעטר את השליטים שלהם במתנות שמיים, וכך גם הראג'ות והנסיכות שלהם. התכשיטים שלהם מגיעים בצורה של שרשראות שבטיות, שמלות ראש עמוסות אבנים ועגילים במשמעויות שונות. יש להם גם תכשיטים מיוחדים שניתן לענוד רק באירועים מיוחדים כמו נישואים וקבורה. התרבות שלהם משתרעת מהתכשיטים ועד לתלבושות שהם לובשים, שמקבלים הוראה לקבל דפוסים בהירים שהם מכבדים.

התרבות ההינדית דומה בהיבט זה, עם הסארי הצבעוניים ושמלות הראש שלהם. יש להם גם אוסף משלהם של תכשיטים מסורתיים המועברים מדור לדור. עם זאת, לא לכל אחד מהם יש כאלה. בגלל שיטת הקאסטות, ישנם חסרי נגיעה שאסור להם להחזיק פרט לגופם. זה אומר שאסור להם שום תכשיט, או כל אוכל לצורך העניין. הם אלה שאינם מברכים על ידי האלים.

הברהמינים, הקסטה הגבוהה ביותר, הם העשירים ביותר. יש להם גישה לכל צורה של עושר שהם רוצים, והם הכי בחינם. הם גם המבורכים ביותר על ידי האלוהויות, כפי שמוצג בשמלות ובתכשיטים שלהם. הם אלה שמדגמנים את התכשיטים שהתרבות שלהם אוצרת.


Source by Pierre Smith

About admin

Check Also

תכשיטים קלים: תכשיטים מבוקשים על ידי נשים מודרניות

בזמן שאנחנו מדפדפים את דפי ההיסטוריה, אנחנו מגלים שיותר טוב עקבו אחרי ההתלבשות לחתונות. נשים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments