פחד קעקועים: פחד ממחטים

פחד ממחטים הוא מאוד אמיתי ואפילו יכול לגרום לבעיות בריאותיות המבוססות על פחד. לפחד אין שום קשר לקעקועים. זכור, כאשר עושים קעקוע, אתה צריך להיות מודע ואתה צריך להיות פיכח. שמעתי סיפורים נפוצים בכל מקום עם מישהו שביקש להשתכר לקעקוע או שואל אותם אם הם יכולים להתעלף קודם. לפני שלושים או ארבעים שנה, אולי זה היה נפוץ יותר, אם כי עדיין שגוי. בעידן המודרני של היום, אף אמן קעקועים בעל מוניטין לא יאפשר לך להתקרב לקעקוע אם אתה שיכור או מחוסר הכרה. מה שהם יעשו זה להתקשר למוקד 911.

תסמינים נפוצים של פוביות אלו יכולים להיות חרדה, פאניקה, בכי, רעד, עילפון, איבוד הכרה, לחץ דם גבוה (יתר לחץ דם) ו/או התנהגות לא הגיונית. אנשים רבים לא אוהבים מחטים. עם זאת, יש הבדל עצום בין לא לאהוב מחטים לבין נפילה לאחת מהתסמינים הללו.

בתי בת ה-13, שלא אובחנה רשמית עם פוביה, אני מאמין, סובלת מטריפנופוביה. בכל פעם שאנחנו הולכים למרפאה של רופא, כשהיא תראה מחט, העיניים שלה יכנסו בחלק האחורי של ראשה; היא תתעלף. בהזדמנות אחרת, היא המשיכה לצעוק על אמה ואמרה שהיא לא יכולה לראות; לפני ההתעלפות. זה די מפחיד לראות את זה של הבת שלך.

בדרך כלל אשתי לוקחת אותה לרופא או לבית החולים. באחת הפעמים הלכתי איתם לבית החולים כשהיא נזקקה לכמה בדיקות. לפני שהאחות נכנסה לתת לה זריקה, לקחתי את האחות הצידה כדי להסביר לה את המצב עם מחטים. לאחר שסיפרה לי שהיא מבינה, היא המשיכה לירות מלוחים מתוך המחט ממש לפניה כדי לבדוק זאת. הבת שלי התחילה לרעוד ולבכות. מיותר לציין שליוויתי בנימוס את האחות החוצה מהחדר. אנשים מסויימים…

ישנן 4 פוביות שיכולות לחול באופן ישיר או עקיף על פחד ממחטים וקעקוע:

  • אייכמופוביה

  • בלונפוביה

  • אנטופוביה

  • טריפנופוביה

טריפנופוביה או פוביה ממחטים היא פחד מוחלט עם מחטים במצבים רפואיים. במילים פשוטות זה הפחד הגדול ביותר מזריקות. פוביה זו עלולה להיות מסוכנת מאוד. בניגוד לפוביות אחרות, זה יכול למעשה להרוג. הפחד כל כך גדול עד שאנשים ידועים כמתעלמים מכל עזרה וטיפול רפואיים. האם אתה יכול לדמיין פחד כל כך גדול שאתה מתעלם במודע מהבריאות שלך? זה מאוד אמיתי. מבחינה היסטורית, כמה פסיכולוגים מאמינים שזה נובע מדחף אבולוציוני להישרדות. פצעי דקירה, פצעי דקירה וכו' עלולים להיות קטלניים לפני שהאנטיביוטיקה הפכה לדבר שבשגרה בעולם.

אייכמופוביה או פחד מחפצים חדים מקיף טריפנופוביה ועוד. כל סוג של חפץ חד: מחטים, סכינים, מסמרים, מחטים ואפילו עפרונות. עבור רוב האנשים עם פחד זה הוא אינו נפוץ את כל פריטים חדים. זה הרבה יותר ספציפי מזה. מישהו יכול להיות בסדר עם מסמרים אבל לא ברגים. סכינים אולי בסדר, אבל לא סכין גילוף. זה לא אומר שזה מוגבל לפריט אחד ולא למספר אובייקטים שונים – זה מאוד אמיתי ואפשרי. זה אומר פשוט שזה לא פחד כללי מחפצים חדים. הסכנה הגדולה ביותר בפחד זה טמונה בשימוש לא נכון בחפצים חדים שמהם חוששים.

בלונפוביה הוא פחד חריג מחפצים מחודדים חדים בדגש על מחטים. כמו טריפנופוביה, הפחד יכול להפוך אדם לא הגיוני מספיק כדי לא לפנות לעזרה רפואית בעת הצורך, כי הפחד כל כך גדול.

אנטופוביה הוא פחד לא רציונלי או חריג מסיכות באופן ספציפי וקשור לבלונפוביה.

כמעט 20% מאוכלוסיית העולם חוששים במידה מסוימת ממחטים וזריקות. אתה לא לבד בזה ואתה יכול לקבל עזרה במידת הצורך. כל אחד הוא שונה, אז מה שמתאים למישהו עשוי לעבוד עבור מישהו אחר ואולי לא. תעשה את המחקר שלך.

אם הפחד שלך הוא יותר סלידה חזקה, יש דברים שאתה יכול לעשות כדי להוריד את דעתך בזמן שאתה עושה קעקוע או אפילו צורות של מדיטציה עצמית שיכולים לעזור. עם זאת, אם הפחד שלך הוא ברמות הגבוהות ביותר ואתה מוצא את עצמך בוכה, מתעלף או רועד, אולי תרצה לשקול מחדש קעקוע מכיוון שהוא עלול להפוך לעינוי פרטי עבורך. אני אוהב קעקועים אבל הדבר הראשון שהייתי אומר הוא להתגבר על הפחדים שלך קודם.

ככל שאתה יכול להיות רגוע יותר במהלך קעקוע כך זה יסתדר טוב יותר. זכור; קעקוע הוא מחט שונה לחלוטין מאשר ללכת לרופא או לבית חולים. הם אינם דומים. מחט קעקוע בקושי שוברת את העור ולעולם לא תראה מישהו בא אליך עם המחט ההיפודרמית המאסיבית הזו.

במחקר שלך על קעקועים ופוביות, אולי תרצה להביא את החששות האלה גם לאמנים שאתה מדבר איתם ולוודא שאתה מוצא מישהו שמאוד אוהד את החששות שלך.


Source by J Sammy

About admin

Check Also

טבעות בטן בטוחות יותר מתמיד

טבעות בטן הן כבר לא אחד הפירסינג המסוכנים ביותר שיש. טבעות בטן הרוויחו הכי הרבה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments