פירסינג באוזניים – היסטוריה וסוגים

ההיסטוריה של פירסינג באוזניים חוזרת לפרספוליס העתיקה בפרס. נרשם כי בחומות העיר הזו היו איורים של חיילים עם עגילים. במהלך התקופות האפלות, עגילים ותכשיטים אחרים פחתו מכיוון שכמעט כל האוכלוסייה הייתה מרוששת. לאחר עליית האומות מאוחר יותר תכשיטים כולל עגילים היו הסימן של יוקרה ומעמד גבוה בחברה. במהלך ימי הביניים שמלות מדהימות ותסרוקות משוכללות היו באופנה ועגילים לא היו כל כך פופולריים. אבל קצת מאוחר יותר כשהשיער נשחק והצווארונים הפכו עגילים גבוהים יותר, החזירו את הפופולריות שלהם. במהלך המאות הבאות הופיעו יותר ויותר מומחי תכשיטים מיומנים ועוצבו סוגים חדשים של עגילים.

באמצע המאה ה-19 היה פופולרי לקשור את השיער מאחורי הראש המכסה את האוזניים, כובעים היו באופנה ולא היה מקום לעגילים. זה היה גם הזמן שבו החברה והממסדים הדתיים קשרו עגילים עם עודף, יהירות וגוים ועגילים איבדו את הפופולריות שלהם. בתחילת המאה ה-20 הופיעו עגילי קליפס ללא פירסינג ובמקביל החלו מלחים לענוד עגילים כסמל להרפתקאותיהם. בשנות השישים היפים והומוסקסואלים היו אלו שעזרו להעלות את הפופולריות של העגילים, בשנות השבעים הפאנק רוקרים היוו השראה לענידה של מספר עגילים ובשנות השמונים נשים החלו לענוד עגילים.

כיום פירסינג באוזניים הוא הסוג הנפוץ של שינוי גוף שפופולרי בקרב גברים, נשים וילדים בכל רחבי העולם. לפעמים הורים מחוררים את אוזני בנותיהם גם כשהן רק בנות שנה.

ישנם סוגים שונים של פירסינג והנפוץ ביותר הוא פירסינג בתנוך האוזן. זה הסוג הפחות כואב של פירסינג באוזן. למרות שהרקמה הרכה של האונה היא המקום הטוב ביותר לניקוב מהיר ללא כאבים, ישנם לפחות שמונה מקומות אחרים שבהם ניתן לנקב אוזן. הסוגים הפופולריים האחרים של פירסינג אוזניים הם ניקוב אנכי, תעשייתי, סליל, אורביטלי ואנטי אורביטלי. פירסינג הליקס הוא פירסינג לאורך השפה החיצונית של האוזן ולמרות שזה די קשה לעשות הוא עדיין פופולרי מאוד בימינו. הסוג הנפוץ השני של פירסינג באוזניים הוא פירסינג תעשייתי שמחבר שני חורים באוזן עם מוט ישר ארוך וניתן לענוד גם שני מוטות בודדים בחורים אלו. מדידת אוזניים היא הסוג הפופולרי השני של שינוי אוזניים – חור בולט או אפילו גדול מאוד בתנוך האוזן נראה עדכני ויוצא דופן בו זמנית.

תהליך הריפוי של פירסינג באוזניים נמשך כחודשיים וחשוב להקפיד על כל ההמלצות הכוללות שמירה על ניקיון הפצע, הימנעות משחייה, אי שמירת טלפונים ונושאים נוספים קרובים לאוזן המנוקבת.

המבחר של תכשיטי פירסינג באוזניים בימינו הוא רחב מאוד וישנן חנויות תכשיטים מקוונות רבות מהימנות המציעות משקולת איכותית ומסוגננת, טבעות חרוזים שבויות, אטמי אוזניים, אטמים ותכשיטים אטרקטיביים אחרים עבור פירסינג האוזן שלך. מגוון חומרים זמינים גם כיום- כסף, זהב, נירוסטה, אקריליק, חומרים טבעיים כמו עץ, פנינים, עצם וקרן. פירסינג באוזניים הוא לא רק הדרך לעקוב אחר מגמות האופנה אלא הדרך להראות את האינדיבידואליות והסגנון שלך.


Source by Brain Trevor

About admin

Check Also

טבעות בטן בטוחות יותר מתמיד

טבעות בטן הן כבר לא אחד הפירסינג המסוכנים ביותר שיש. טבעות בטן הרוויחו הכי הרבה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments