קעקועים של דגי קוי, פריחת דובדבן ופרח לוטוס – הסיפור המלא על עיצובים יפניים לנשים

כמעט כל סגנון קעקוע יפני נראה כרגע חם. מגמות קעקועים בהחלט משתנות משנה לשנה ובשנים האחרונות זו הייתה עלייה אמיתית בפופולריות של קעקועים יפניים. יחד עם עליית הקעקועים לנשים נראה כי אלו שניים מהטרנדים הגדולים בשוק ושני טרנדים שמתחילים להשתלב. יש הרבה נשים, נערות ונקבות שמקבלות כמה עיצובי קעקועים יפניים ורודים למדי, כולל קעקועים של שרוולים יפניים גדולים, חלקים אחוריים גדולים ואפילו עיצובי רגליים, ירכיים וצלעות עדינים וחמודים יותר. אז מה המשמעות של העיצובים האלה ומה הסמליות מאחוריהם בכלל?

בעוד שהסמליות מאחורי כל קעקוע אינה מדע קשה או מהיר, שהסמל תמיד אומר רק דבר אחד, יש כמה הבנות נפוצות שניתן להשתמש בהן. סמלים אומרים דברים שונים בזמנים שונים ולאנשים שונים. אז מה שהיה פעם סמל למשהו שהוא רע עשוי להיות לענוד כעת כאות אומץ וכן הלאה. עם זאת, אלו הם חלק מהמשמעות היפנית הנפוצה יותר עבור עיצובים פופולריים שנשים יתעניינו בהם ביותר.

סמליות קעקועים של דגי קוי

דגי קוי הם חלק עמוק מאוד בנפש היפנית במשך אלפי שנים. גם היום אין כמעט מקדש שאין בו בריכת קוי קטנה מלאה בדגים המלכותיים האלה. המסורת המקורית הגיעה כנראה מסין, אך הועברה לכל כך הרבה אלפי שנים עד שהיפנים מאמינים כעת שהיא תמיד הייתה שם. בכל מקרה, מאמינים שדג הקוי הוא דג חזק, חזק ועצמאי. הסיפור מספר שהדג הזה שוחה במעלה הנחל נגד הזרם (לכן יש לעתים קרובות התזות ציור) ואם הם חזקים מספיק ויש להם מספיק כוח הם מגיעים בסופו של דבר לשער הגבוה ביותר וברגע שהם עוברים דרכו הם הופכים לדרקון ועפים עולה חזק לשמיים.

הסמליות של רוב היפנים היא של כוח, כוח והיות נאמן לעצמי. זה משהו שעובד היטב עם נשים רבות כיום שרוצות להצליח בכוחות עצמן ולהרגיש את הכוח והעצמאות של עצמן.

קעקועים של פריחת הדובדבן

פריחת הדובדבן הייתה תמיד פרח סמלי וחשוב מאוד עבור היפנים. למעשה זהו כנראה אחד הסמלים החשובים ביותר בתרבות. לוחמי הסמוראים נהגו לכתוב שירים ויצירות אמנות ייעודיות ללכידת המהות של פריחת הדובדבן. למעשה במובנים רבים הסמוראים חשבו על פריחת הדובדבן כסמל לחייהם שלהם. פריחת הדובדבן יוצאת בתחילת השנה כשקר. הוא יפה מאוד אבל גם קצר מועד ובקרוב ייפול מהעץ. אז הסמוראים גם מאמינים והרגישו לגבי חייהם שהם צריכים לחיות שם כל יום כאילו זה היה האחרון שלהם בלי שום פחד ממוות. כך שמעו רבים את האמרה הפופולרית שסמוראי יתעורר בבוקר ואומר לעצמו בשקט שהיום הוא יום טוב למות. זה לא נועד כמוות עם אלא כמשאלת חיים לחיות את החיים במלואם. זה נשא גם לסמליות של קעקוע והוא פופולרי באותה מידה יחד עם עיצוב דגי הקוי.

קעקועים של פרחי לוטוס

סמל פופולרי נוסף ביפן ולמעשה ברחבי אסיה הוא פרח הלוטוס. מבחינה דתית פרח הלוטוס היה בעל חשיבות רבה מבחינה היסטורית בהודו. הכוח, הסמליות וההשפעה של פרח זה נסעו לאסיה יחד עם המערכת הדתית המכונה בודהיזם. רבים מאמינים שפרח הלוטוס מייצג בצורה הטובה ביותר את מסע החיים. הפרח מתחיל כניצן עדין למטה בחלק הבוצי התחתון של המים. הוא דוחף לאט אל פני השטח ומגיע אל השמש ואז ברגע שהוא פוגע בחלק העליון הוא פורח לפרח יפהפה. זה סמל את המסע שכל אדם חייב לעבור כשהוא מקבל הארה. כך תראה לעתים קרובות פרחי לוטוס ביצירות אמנות דתיות רבות, אך גם הוא הפך לסמל פופולרי מאוד לחיות את החיים במלואם ובשאיפה.


Source by Chris Ryerson

About admin

Check Also

יש לך קעקוע? אתה עלול להיות בסיכון לסרטן

האם יש לך כרגע קעקוע או שוקל לעשות? אז כדאי לקרוא על ההשפעות של השגת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments