קעקוע שורש כף היד של ג'ניס ג'ופלין – סמל לעוצמה נשית

ג'ניס ג'ופלין

ג'ניס לין ג'ופלין שנולדה ב -19 בינואר 1943 הייתה בלתי ניתנת לערעור אחת מאליל כוכבת הרוק הגדולה ביותר אם לא בהיסטוריה. כינויו של ג'ניס היה פנינה. אי שם בשנות ה -60 קברה את ג'ניס לין הזקנה והחלה את החלק השני בחייה כפרל. "נמאס לי להיות ג'ניס, תקרא לי פנינה" אמרה. לא רק ג'ניס ג'ופלין, אלא גם קעקוע פרק כף היד שלה הם עדיין נושא לדמיון עבור רבים.

קעקוע פרק כף היד של ג'ניס ג'ופלין

קעקוע פרק כף היד שלה הוא לא רק סמל לאגדה שג'ניס ג'ופלין עדיין מהווה אלא גם סמל לשחרור נשים. העיצוב מייצג צמיד פלורנטין והונח על פרק ידה החיצוני. הקעקוע שחור, עם שילוב של צבע אחר. קשה לקבוע את הצבעים המדויקים בגלל העובדה שיש רק כמה תמונות בשחור -לבן של העיצוב. צמיד פלורנטין הוא תכשיט היסטורי. צורפי פלורנטין מהמאה החמש -עשרה חרטו מתכת באזמל ומילאו את הקישוטים החרוטים בתרכובת העופרת, גופרית וכסף. התוצאה הייתה עיצוב ניגודי מאוד לעין. בדיוק כמו ג'ניס, אחת החובשות המפורסמות הראשונות של קעקוע פרק כף היד בתרבות הפופ המודרנית, בהיותה מאוד גלויה ומנוגדת. ג'ניס ג'ופלין אמרה את זה על הקעקוע שלה: "רציתי קצת קישוט. ראה, זה שעל פרק כף היד שלי מיועד לכולם; זה על הציצי שלי הוא לי ולחברים שלי. " היא השתתקה וצחקקה, "רק פינוק קטן לבנים, כמו דובדבן שבקצפת."

לייל טאטל

לייל טאטל ילידת 1931 היא אחת האגדות הגדולות ביותר בתעשיית הקעקועים. הוא החל את קריירת הקעקועים שלו בשנת 1949. לטאטל הייתה השפעה חיובית רבה על קעקוע מהמחתרת למיינסטרים. האמן הגדול קעקע את העיצוב המפורסם על פרק ידו של ג'ניס בחנותו ברחוב השביעי בסן פרנסיסקו. כשנשאל על הסברו לעובדה שקעקועים זכו לפופולריות בשנות החמישים השיב: "שחרור נשים! מאה אחוז שחרור נשים!" נשים היו חופשיות לעשות קעקוע אם הן רוצות. התפתחות זו הביאה לכך שקעקוע טאטל כמעט לא היה אלא נשים ושינה את נקודת המבט של הקעקוע היה. "נשים הפכו את הקעקוע לצורת אמנות רכה וחביבה יותר". אמר טאטל. לייל טאטל פרשה מהקעקוע בשנת 1990.

קעקוע פרק כף היד של ג'ניס ג'ופלין כסמל לעוצמה נשית.

הלקוחות המוכרים ביותר של טוטל הם כוכבי הפופ ג'ניס ג'ופלין וצ'ר. אלה שתי נשים שידועות בהיותן חזקות. הקעקועים שלהם בהחלט תרמו לתדמית. אומרים שג'ופלין בולם את המחסום הגברי הזה. היא גרמה לנשים להיות חזקות יותר, אסרטיביות יותר ובטוחות בעצמן. זו כנראה אחת הסיבות לכך שעיצוב צמיד פלורנטין הוא עיצוב פופולרי מאוד לקעקוע פרק כף היד לנשים עד היום. ב -4 באוקטובר 1970 מת ג'ניס ג'ופלין בחדר המלון שלה כתוצאה ממנת יתר של הרואין.


Source by Mike Van Lint

About admin

Check Also

טבעות נישואין מקועקעות – איך להיפטר מקעקעי טבעות נישואין

רוב הזוגות שעשו קעקועים של טבעת הנישואין על אצבעותיהם מגלים לעתים קרובות בדרך הקשה שאולי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments