3 טכניקות קעקוע בסיסיות

ישנן 3 טכניקות קעקוע בסיסיות שכל אמן קעקוע חייב לשלוט בהן.

אמן קעקועים שמבצע את טכניקות הקעקוע הללו ברמת מיומנות גבוהה הופך קעקוע קבוע למשהו שבעל הקעקוע יכול להתגאות בו. כל טכניקה דורשת הבנה מעמיקה של הכלים והציוד המשמש את אמן הקעקועים.

בואו נתחיל…

טכניקת קעקוע #1 – יצירת סטנסיל קעקוע

שבלונות קעקוע משמשות ליישם את הקווים הבסיסיים של עיצוב הקעקוע על העור לפני השימוש באקדח קעקוע ליישום הקעקוע. אפילו המקעקעים המנוסים ביותר מתחילים בסטנסיל במקום בניסיון ליישם עיצוב ביד חופשית. מכיוון שהעור נמתח על ידי המקעקע בזמן יישום הקעקוע, עבודה ללא שבלונה עלולה לגרום לקעקוע סיים מעוות.

אמני קעקועים רבים משתמשים בנייר פחמן כדי להעתיק עיצוב קעקוע על פיסת נייר אחרת. נייר הפחמן מונח מתחת לפיסת הנייר עם עיצוב הקעקוע, צד הדיו כלפי מטה. לאחר מכן מניחים פיסת נייר נקייה מתחת לנייר הפחמן.

יש לאבטח את כל 3 השכבות בעזרת סיכות או מהדקי נייר לפני מעקב אחר העיצוב בעט כדורי.

אחת מטכניקות הקעקוע החשובות ביותר הקשורות ליצירת שבלונה עם נייר קרבון היא לזכור שתמונת העיצוב שמונח על העור תהיה הפוכה.

לאחר מעקב אחר העיצוב, הוא יופיע בצורה נכונה על העור כאשר הסטנסיל מוסר. במקום להשתמש בנייר פחמן, כמה אמני קעקועים משתמשים בשולחן האור של אמן כדי ליצור שבלונה. שבלונה שנוצרה עם שולחן אור תפנה בכיוון הנכון. הציור המקורי מונח עם הפנים כלפי מטה על שולחן האור והעיצוב נראה דרך וניתן לאתר אותו ישירות על פיסת נייר אחרת.

טכניקת קעקוע מס' 2 – מריחת סטנסיל הקעקועים

לאחר יצירת שבלונה, ניתן למרוח אותה על עור הלקוח.

לפני מריחת השבלונה, יש לגלח את העור בצורה חלקה ולנקות בחומר חיטוי. יש להשתמש בסכין גילוח חד פעמי ולאחר מכן לזרוק אותו, מכיוון שהוא עלול להעביר חיידקים או כמויות זעירות של דם ללקוחות אחרים. אחד הנפוצים ביותר טכניקות קעקוע עבור החלת שבלונה היא להשתמש בדאודורנט רול און כדי להעביר את העיצוב. הדאודורנט מוחל על העור, לאחר מכן ממקמים את השבלונה על הדאודורנט ומופעל לחץ על כל העיצוב. כשמקלפים את שבלונת הנייר, עיצוב הקעקוע יעבור על העור.

אם מיקום הקעקוע אינו נכון, ניתן להסיר את השבלונה מהעור עם אלכוהול ולהחיל אותה שוב.

כמו סכין הגילוח, דאודורנט הרול און צריך לבוא במגע רק עם העור של לקוח בודד. יש אמני קעקועים שקונים דאודורנט קטן בגודל נסיעות ומפטרים אותו לאחר שימוש אחד. אפשרות נוספת היא להשתמש במדכא לשון נקי כדי להעביר דאודורנט מהאפליקטור הרול און לעור, ולאחר מכן להשליך את מדכא הלשון.

טכניקת קעקוע #3 – מתאר את הקעקוע

לאחר שעיצוב הקעקוע הוכנס בסטנסיל על העור והלקוח וגם המקעקע מסכימים על המיקום, הגיע הזמן להתחיל את מתאר הקעקוע. היכולת ליצור קווי מתאר קעקוע היא אחת מטכניקות הקעקוע הבסיסיות ביותר. רוב עיצובי הקעקועים מתחילים בקו מתאר.

החל מהחלק התחתון של העיצוב היא הגישה הטובה ביותר, כדי להימנע ממריחת הדיו הטרי או מניגוב חלקים מהסטנסיל.

על מנת לגוון את השפעת המתאר, ניתן להשתמש במחטים בגדלים שונים לייצור קווים בעוביים שונים. בעוד שלמקעקע מומחה יש תחושה אינטואיטיבית אילו קווים צריכים להיות עבים ואילו דקים, ייתכן שמקעקע מתחיל ירצה להתנסות בעובי קווים על עותק נייר של עיצוב הקעקוע לפני שירים את אקדח הקעקוע.

בעת מריחת דיו על מתאר קעקוע, עור הלקוח צריך להיות מתוח על ידי המקעקע כך שהמחטים ינועו בצורה חלקה על פני העור. כאשר מחטי הקעקוע טובלות בדיו, יש לטעון מספיק דיו כדי לאפשר ציור של קו מתמשך. בזמן שהמתאר מוחל, עודפי דיו ודם נמחקים לעתים קרובות על ידי המקעקע. לאחר לקיחת הפסקה מהתוויה כדי להחיל שוב דיו על המחטים, יש להשתמש בלחץ קל יותר בעת המשך הקו כדי למנוע נפילת גוש דיו או יצירת חיבורים גלויים.

שלוש טכניקות הקעקוע המתוארות כאן מהוות יסוד לאמנות הקעקוע.

יש לתרגל אותם שוב ושוב על ידי מקעקע מתחיל עד שהם הופכים לטבע שני. לאחר שליטה בטכניקות הבסיסיות, מקעקע יכול להתמקד בפיתוח סגנון אישי ייחודי ולהיות אמן קעקועים אמיתי.


Source by Chuck Palzno

About admin

Check Also

שיטות הסרת קעקועים של בית הספר הישן

השיטות של היום להסרת קעקועים מתקדמות הרבה יותר בהשוואה לאלו של פעם. לפני 10 ו-15 …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments